Trwa ładowanie...

Rekordowa liczba skarg na reportaż TVN. To wynik akcji mediów ojca Rydzyka

Do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji wpłynęła rekordowa liczba skarg na materiał Marcina Gutowskiego "Franciszkańska 3", ujawniający, że Jan Paweł II wiedział o tuszowaniu pedofilii w Kościele. Niektóre media, w tym Radio Maryja i Telewizja Trwam, wprost zachęcały do szkalowania reportażu TVN.

W mediach ojca Rydzyka zachęcano do krytyki reportażu Marcina GutowskiegoW mediach ojca Rydzyka zachęcano do krytyki reportażu Marcina GutowskiegoŹródło: AKPA
d2beaq8
d2beaq8

Emisja kolejnego reportażu dziennikarza TVN Marcina Gutowskiego na temat tuszowania pedofilii w Kościele katolickim wywołała sporo kontrowersji. "Franciszkańska 3" pokazuje rozmowy ze świadkami i dokumenty, którzy wskazują na to, że w latach 1964-78 metropolita krakowski kardynał Karol Wojtyła ukrywał występki podległych mu księży.

Wymowa materiału bardzo kłóci się z tezami osób twierdzących, że Jan Paweł II nie wiedział o skali tuszowania pedofilii. Stąd emisja reportażu spotkała się wręcz z atakiem religijnych mediów.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

To tam widzi problem z Janem Pawłem II. "Nie do obrony"

Na łamach "Naszego Dziennika" ukazał się wzór skargi do KRRiT. Do oficjalnej krytyki zachęcały też firmy ojca Tadeusza Rydzyka - Radio Maryja i Telewizja Trwam zarzucały Gutowskiemu nierzetelność, obrazę uczuć religijnych i godzenie w dobre imię i autorytet Jana Pawła II.

d2beaq8

Jak podaje Presserwis, do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji jak dotąd wpłynęło ponad 1,8 tys. skarg na reportaż TVN. Już w połowie marca przewodniczący rady Maciej Świrski przekazał, że wszczął postępowanie wyjaśniające po emisji "Franciszkańskiej 3". Stacja jest zobowiązana do przesłania materiału i tłumaczenia się, czy przy jego przygotowaniu zachowano zasady etyki dziennikarskiej.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2beaq8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2beaq8