Redakcja "Warto rozmawiać" zareagowała na decyzję Komisji Etyki TVP. Nie zgadzają się z nią

Jan Pospieszalski jest zaskoczony decyzją Komisji Etyki TVP.
Jan Pospieszalski jest zaskoczony decyzją Komisji Etyki TVP.
Źródło zdjęć: © TVP

21.04.2021 14:20

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Czarne chmury zebrały się nad programem Jana Pospieszalskiego. Po apelu posłanki Lichockiej Komisja Etyki TVP uznała, że "Warto rozmawiać" narusza standardy dziennikarskie. Ekipa audycji nie zgadza się z tą decyzją.

Fanów programu "Warto rozmawiać" w miniony poniedziałek 19 kwietnia czekało rozczarowanie. Publicystyczna audycja nie trafiła na anteny TVP, a sam prowadzący Jan Pospieszalski miał dowiedzieć się o zdjęciu programu z ramówki na kilka minut przed jej startem. Prawdopodobnie jest to efekt medialnego poruszenia, które wywołał poprzedni odcinek.

Po jego obejrzeniu posłanka PiS Joanna Lichocka wystąpiła z pismem do prezesa TVP Jacka Kurskiego oraz Rady Mediów Narodowych, twierdząc, że "program był jednostronny i nierzetelny, a jego celem było uderzenie w zaufanie do szczepień, stosowania obostrzeń i metod leczenia chorób wywołanych COVID-19".

"Redakcja programu 'Warto rozmawiać' nie przyjmuje do wiadomości orzeczenia Komisji Etyki TVP z 19.04.2021. W naszej ocenie orzeczenie to wydane zostało z pominięciem procedur, które zakładają wysłuchanie wszystkich stron prowadzonego postępowania. Prowadzący i producent programu nigdy nie zostali wezwani przed Komisję, by złożyć wyjaśnienia w sprawie programu z 12.04.2021 r." - napisano na facebookowym fanpage'u programu.

Jan Pospieszalski w rozmowie z WP przyznał, że zachowuje spokój w tej sytuacji.

- W mojej karierze od 2004 r. zdjęcie programu zdarzyło mi się już 11 razy. W tym czasie było chyba sześciu prezesów TVP, zmieniała się władza i prezydenci. Więc przestało to na mnie robić wrażenie.

Obecnie pomiędzy Telewizją Polską a producentem programu toczą się rozmowy o tym, czy "Warto rozmawiać" pozostanie na antenie.

Źródło artykułu:WP Teleshow
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (52)
Zobacz także