"Rasistowska afera" w "Dzień Dobry TVN". Jest oświadczenie stacji w sprawie

"Rasistowska afera" w "Dzień Dobry TVN". Jest oświadczenie stacji w sprawie
Źródło zdjęć: © East News

29.01.2020 15:01, aktual.: 29.01.2020 15:47

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

TVN postanowił zareagować w sprawie negatywnych komentarzy prowadzących "Dzień Dobry TVN" nt. Jeona Jungkooka i jego urody. Przypomnijmy, że Koreańczyk został wybrany najprzystojniejszym mężczyzną na świecie.

W jednym z ostatnich wydań śniadaniowego programu "Dzień Dobry TVN" omawiano wyniki głosowania na najprzystojniejszego mężczyznę na świecie. Zwycięzcą został Koreańczyk Jeon Jungkook, członek k-popowej grupy BTS. Prowadzący Anna Kalczyńska i Andrzej Sołtysik nieprzychylnie wypowiadali się nt. urody artysty. Oprócz tego w sondzie ulicznej reporter pokazywał zdjęcie innej osoby. W praktyce ludzie komentowali wygląd Jung Ho-seoka - innego wokalisty BTS, znanego jako J-Hope.

Sprawa odbiła się szerokim echem szczególnie wśród fanów k-popu w Polsce. Hashtag #dziendobrytvnisoverparty na Twitterze był jednym z najpopularniejszych w ostatnich dniach - użyto go ponad 100 tys. razy.

Stacja TVN zareagowała na szeroko komentowaną aferę, którą uznano za rasistowską. Wystosowała specjalne oświadczenie. Przedstawiamy jego treść.

"TVN i Discovery przepraszają Pana Jeona Jung-kooka, Pana Junga Ho-seoka, pozostałych członków i fanów zespołu BTS oraz K-popu, a także wszystkich, których uraził materiał wyemitowany w 'Dzień Dobry TVN' w dniu 28 stycznia br. oraz zachowanie prowadzących to wydanie programu. Wydźwięk audycji był całkowicie niezgodny z wartościami, które wyznajemy jako firma.

Dlatego rozpoczęliśmy wewnętrzne postępowanie wyjaśniające w tej sprawie. Zapewniamy, że dołożymy wszelkich starań, aby podobne sytuacje nie powtórzyły się w przyszłości".

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (72)
Zobacz także