Trwa ładowanie...

Ramówka Polsatu. Nina Terentiew oddała hołd Pawłowi Królikowskiemu

Nina Terentiew rozpoczęła wiosenną ramówkę Polsatu 2020 od oddania hołdu zmarłemu niedawno Pawłowi Królikowskiemu. "Pawełku, szkoda, że cię nie ma, ale kochamy cię tak samo zawsze" powiedziała Nina Terentiew ze sceny do gości.

Ramówka Polsatu. Nina Terentiew oddała hołd Pawłowi KrólikowskiemuŹródło: East News, fot: East News
dzst1zp

Paweł Królikowski przez ponad 6 lat był jurorem w programie "Twoja twarz brzmi znajomo". Aktor musiał porzucić tę funkcję, kiedy trafił do szpitala. Dyrektor programowa, Nina Terentiew, przez długi czas trzymała miejsce dla aktora, czekając na jego powrót. Niestety nie wygrał walki z chorobą.

Paweł Królikowski. Wzruszające pożegnanie aktora na ramówce Polsatu

Podczas wiosennej ramówki Polsatu na 2020 r., Nina Terentiew oddała hołd zmarłemu 27 lutego aktorowi.

dzst1zp

- Patrzę i nie widzę Pawła Królikowskiego. Pawła już z nami nie ma, ale czuję, że jestem mu winna jedno słowo. Pawełku, byłeś człowiekiem, który nie miał wrogów. Paweł kochał ludzi. Był u nas w 12 edycjach "Twoja twarz brzmi znajomo" i nigdy nie powiedział nikomu nic, co by kogoś zabolało. Bo kochał ludzi - powiedziała wzruszona Nina Terentiew ze sceny.

- Nie ma co gadać. Po prostu, Pawełku. Tęsknimy za tobą i będziemy tęsknić - dodała.

Zebrani goście byli niezwykle poruszeni przemową dyrektor programowej Polsatu. Nie zabrakło łez.

Po krótkiej przerwie Nina Terentiew dodała:

dzst1zp

- Poznałam Pawła 30 lat temu. Ja byłam młodą dziennikarką, a on jeszcze młodszym aktorem. Mówił, że to ja dałam mu debiut i już zawsze nazywał mnie "szefową" (...). Ona patrzy na nas z góry i mówi teraz: "szefowo, niezły bankiecik się szykuje!". Pawełku, szkoda, że cię nie ma, ale kochamy cię tak samo zawsze - wspomniała Pawła Królikowskiego Nina Terenteiw.

Nie żyje Paweł Królikowski

Paweł Królikowski zmarł 27 lutego. Gwiazdor od dłuższego czasu przebywał w szpitalu, gdzie lekarze walczyli o jego życie. Aktor tuż przed Bożym Narodzeniem został hospitalizowany. Przebywał na oddziale neurochirurgicznym i nieustannie mógł liczyć na wsparcie bliskich.

Pogrzeb aktora odbędzie się w czwartek 5 marca. Aktor spocznie na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach w Warszawie. Uroczystości rozpoczną się mszą świętą o godz. 11 w kościele pw. Wniebowzięcia N.M.P i św. Józefa Oblubieńca na Krakowskim Przedmieściu.

Paweł Królikowski w maju skończyłby 59 lat. W 1987 r. ukończył studia na Wydziale Aktorskim filii krakowskiej Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu. Aktor zagrał w wielu filmach i serialach, a wielką sympatię widzów zdobył za sprawą serialu "Ranczo". W ostatnim czasie gwiazdor był także prezesem Związku Artystów Scen Polskich, ale rezygnował z tej roli kilka dni przed śmiercią.

Paweł Królikowski był mężem Małgorzaty Ostrowskiej-Królikowskiej. Doczekali się piątki dzieci: trzech synów i dwóch córek.

dzst1zp
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dzst1zp