Trwa ładowanie...

Paweł Królikowski nie żyje. Tak TVP upamiętni zmarłego aktora

TVP nie przeszło obojętnie obok śmierci Pawła Królikowskiego. Widzowie telewizyjnej Jedynki będą mogli obejrzeć w piątek 28 lutego film "Ranczo Wilkowyje" z 2007 r., w którym aktor zagrał jedną z głównych ról.

Paweł Królikowski nie żyje. Tak TVP upamiętni zmarłego aktoraŹródło: East News, fot: East News
d409i7p

Paweł Królikowski zmarł 27 lutego nad ranem. Gwiazdor od dłuższego czasu przebywał w szpitalu, gdzie lekarze walczyli o jego życie. Aktor tuż przed Bożym Narodzeniem został hospitalizowany. Przebywał na oddziale neurochirurgicznym i nieustannie mógł liczyć na wsparcie bliskich.

W ŁÓŻKU Z OSKAREM. Magdalena Narożna: "Szczerze się zakochałam!"

Przyjaciele i rodzina nie mogą pogodzić się ze śmiercią Pawła Królikowskiego. Gwiazdy zasypują media społecznościowe wyrazami żalu i pamiątkowymi zdjęciami z aktorem. Teraz także i TVP postanowiło upamiętnić aktora.

d409i7p

"Dziś wieczorem w #TVP1 film "#Ranczo Wilkowyje", czyli kinowa wersja perypetii mieszkańców najbarwniejszej gminy w Polsce. W jedną z głównych ról - Kusego - wcielił się nieodżałowany śp. Paweł Królikowski. Dziś o 21:30"- czytamy we wpisie TVP1 na Twitterze.

Fabuła "Ranczo Wilkowyje"

We wsi Wilkowyje, którą rządzą wójt i proboszcz (w podwójnej roli Cezary Żak), zjawia się Louis (Radosław Pazura). Szuka swojej żony, Amerykanki Lucy (Ilona Ostrowska), która osiedliła się na Podlasiu w odziedziczonym dworku i wiedzie spokojne życie u boku malarza Kusego (Paweł Królikowski). Louis chce nakłonić ją do powrotu. Ma jednak ukryte intencje. Do wsi przybywa też Czerepach (Artur Barciś), teraz kontroler w Izbie Obrachunkowej. Wójt i przedsiębiorca Węcławski (Grzegorz Wons) czują się zagrożeni. Zrobili bowiem razem wiele podejrzanych interesów. Knują więc przeciwko niemu spisek.

Nie żyje Paweł Królikowski

Paweł Królikowski w maju skończyłby 59 lat. W 1987 r. ukończył studia na Wydziale Aktorskim filii krakowskiej Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu. Aktor zagrał w wielu filmach i serialach, a wielką sympatię widzów zdobył za sprawą serialu "Ranczo". W ostatnim czasie gwiazdor był także prezesem Związku Artystów Scen Polskich, ale rezygnował z tej roli kilka dni przed śmiercią.

Paweł Królikowski był mężem Małgorzaty Ostrowskiej-Królikowskiej. Doczekali się piątki dzieci: trzech synów i dwóch córek.

d409i7p
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d409i7p