Rafał Ziemkiewicz odchodzi z TVP Info? Dziennikarz rozważa zawieszenie współpracy

Rafał Ziemkiewicz nie pojawia się na antenie TVP Info
Rafał Ziemkiewicz nie pojawia się na antenie TVP Info
Źródło zdjęć: © ONS | Pawel Kibitlewski

22.09.2020 11:24

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Dziennikarz TVP Info i TV Republika skrytykował projekt i ustawę antyfutrzarską, która znana jest jako "piątka Kaczyńskiego". Od tego momentu Rafał Ziemkiewicz nie pojawia się na antenie. Czy to koniec jego współpracy z Telewizją Polską?

Rafał Ziemkiewicz, współprowadzący programu "W tyle wizji", od 9 września nie pojawił się na antenie TVP Info. Dziennikarz zadebiutował w programie w 2016 roku. Po tym, jak publicznie skrytykował projekt i wprowadzenie ustawy antyfutrzarskiej, Rafała Ziemkiewicza nie zapraszano już do programu. Zniknął z anteny i nie wiadomo, kiedy i czy w ogóle jeszcze się na niej pojawi.

Rafał Ziemkiewicz nie wróci do TVP Info? "Wydawca nie wpisuje mnie w grafik"

W rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl przyznał, że wszystko zaczęło się od tego, że źle ocenił nie tylko projekt, ale i sposób, w jaki została wprowadzona ustawa.

"Szczerze mówiąc, to było tak, że publicznie oceniłem gorzej niż źle zarówno sam projekt, jak i sposób wprowadzenia ustawy. Bez żadnych rozmów konsultacji społecznych itp. Użyłem publicznie sformułowania o szaleństwie Jarosława Kaczyńskiego. Wówczas zadzwonił do mnie wydawca „W tyle wizji” i zapytał, czy zamierzam to samo powiedzieć na żywo na antenie. Zapewniłem go, że oczywiście tak, powiem to samo na wizji. Skończyło się więc na tym, że zawarliśmy dżentelmeńską umowę: wydawca nie wpisuje mnie w grafik „W tyle wizji” do czasu, aż wyjaśni się ostatecznie sprawa z ustawą"

Dziennikarz przyznał, że nie wie, kiedy sytuacja ulegnie zmianie. "Nie wyobrażam sobie, szczerze mówiąc, że będę siedział tam i 'jajcował' sobie na wizji po raz setny z nieczystości w Wiśle w sytuacji, gdy nie będę mógł powiedzieć, co myślę o tak ważnej sprawie. Nie wiem zatem, czy jeszcze w ogóle się tam pojawię".

"Piątka dla zwierząt" to projekt ustawy, która ma wprowadzić zakaz hodowli zwierząt na futra, ograniczenie uboju rytualnego, a także częstsze kontrole schronisk. Rafał Ziemkiewicz publicznie skrytykował właśnie tę ustawę. Pochwalił również posłów, którzy głosowali przeciwko niej.

Kilka dni temu Rafał Ziemkiewicz był gościem w programie "Polska na Dzień Dobry" w TV Republika. Dziennikarz wyznał, że nie chce być teraz kojarzony z partią Prawa i Sprawiedliwości. "Trochę mi jest wstyd ludziom w oczy patrzeć, więc być może się widzimy po raz ostatni, a być może nie. Muszę to przemyśleć".

TVP nie skomentowało sytuacji związanej z Rafałem Ziemkiewiczem. TV Republika zapowiedziała, że będzie kontynuować współpracę z dziennikarzem. Dorota Kania, redaktor naczelna stacji telewizyjnej przyznała, że "nie widzi powodów, żeby było inaczej".

Źródło artykułu:WP Teleshow
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (360)
Zobacz także