Trwa ładowanie...
d2g88e2

"Niech zapłacą za ten spot". Kolejna skarga na TVP

Szef sztabu wyborczego kandydata KO złożył skargę do KRRiT na materiał "Wiadomości". - Sztab Dudy powinien po prostu zapłacić za te spoty wyborcze - twierdzi Cezary Tomczyk.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Materiał Macieja Sawickiego z TVP, podsumowujący kampanię prezydencką, robi furorę w sieci
Materiał Macieja Sawickiego z TVP, podsumowujący kampanię prezydencką, robi furorę w sieci (kadr z "Wiadomości" TVP)
d2g88e2

Już nie tylko widzowie, ale także sztab Rafała Trzaskowskiego złożył do KRRiT skargę w sprawie materiału "Wiadomości" TVP zatytułowanego "Przedwyborcza mobilizacja", który ukazał się w głównym wydaniu informacyjnego programu telewizyjnej Jedynki 24 czerwca. Jak podaje "Gazeta Wyborcza", kandydat na prezydenta z ramienia KO poinformował Radę o złamaniu przez TVP prawa medialnego poprzez jawne promowanie w materiale Macieja Sawickiego urzędującego prezydenta.

- Sztab Dudy powinien po prostu zapłacić za te spoty wyborcze - komentuje na łamach "Wyborczej" Cezary Tomczyk, nazywając "Wiadomości" "tubą propagandową" Andrzeja Dudy.

Debata prezydencka 2020. Michał Adamczyk do Trzaskowskiego: "dzień bez ataku na TVP dniem straconym"

Przypomnijmy, że w trwającym prawie 5 minut materiale "Wiadomości" bezkrytycznie podsumowano prezydenturę Andrzeja Dudy. Relacja autorstwa Macieja Sawickiego odbiła się szerokim echem w sieci. Autorowi relacji zarzucono nie tylko brak dziennikarskiego obiektywizmu i rzetelności, ale i celowe działanie propagandowe. Materiał reportera TVP wprost nazywano "spotem wyborczym".

Z tych samych powodów Telewizję Polską wzięli pod lupę ostatnio Reporterzy Bez Granic. Organizacja monitorująca wolność mediów na świecie stwierdziła w najnowszym raporcie, że TVP definitywnie porzuciła misję publiczną, otwarcie angażując się w kampanię urzędującego prezydenta.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2g88e2

Podziel się opinią

Share

d2g88e2

d2g88e2