Rafał Patyra nie rozstaje się z różańcem. Szczególnie w październiku

Rafał Patyra współpracuje z Radiem Maryja i Telewizją Trwam
Rafał Patyra współpracuje z Radiem Maryja i Telewizją Trwam
Źródło zdjęć: © AKPA

16.10.2023 19:17, aktual.: 16.10.2023 21:02

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Rafał Patyra z TVP jest gorliwym katolikiem. Różaniec to dla niego "miecz na szatana". Pojawił się w miejscu cudów i wymownie nawiązał do zakończonych wyborów parlamentarnych.

Rafał Patyra jest dzienikarzem sportowym w TVP, prowadzi także "Teleexpress" i programy religijne. Otwarcie mówi o swoim przywiązaniu do wartości katolickich i wierze w Boga, która wzmocniła się jeszcze bardziej po kryzysie życiowym sprzed lat. Gwiazdor wdał się wówczas w pozamałżeński romans, którego owocem jest nastoletnia już córka. Miał ogromny dylemat, co zrobić.

- Kiedy sobie myślałem, że odejdę do tamtej kobiety i będę odcięty od sakramentów, bardzo mnie to bolało. […] Byłem na dnie psychicznym i emocjonalnym. Aż w końcu zawołałem do Boga: "Zajmij się tym, bo sam sobie nie poradzę. Zrób ze mną, co chcesz". I Pan Bóg wziął sprawy w swoje ręce - wspominał w "Dobrym Tygodniu".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Żona przebaczyła niewiernemu mężowi, który ostatecznie wrócił na łono pierwszej rodziny. Z córką ma sporadyczny kontakt.

Rafał Patyra modli się kilka razy dziennie, najchętniej z różańcem. Ma dla niego wielką moc.

- Różaniec jest "number one". Szatan wyje, gdy go słyszy. Trudno o lepszy miecz na tego wroga. Do boju! - zagrzewał w rozmowie z "Niedzielą".

O potrzebie odmawiania modlitwy maryjnej dziennikarz przypomniał dzień po wyborach, publikując zdjęcie sprzed Ostrej Bramy w Wilnie z cudownym obrazem Matki Boskiej.

"Cokolwiek dzieje się wokół nas, warto pamiętać, że październik to miesiąc różańca" - napisał w internetowym poście. Pisząc "cokolwiek", miał na myśli wybory i możliwą zmianę rządu?

W najnowszym odcinku podcastu "Clickbait" sprawdzamy, jak bardzo Netflix zmasakrował "Znachora", radzimy, dlaczego niektórych seriali lepiej nie oglądać w Pendolino oraz żegnamy się z "Sex Education", bo chyba najwyższy już czas, nie? Możesz nas słuchać na Spotify, w Google Podcasts, Open FM oraz aplikacji Podcasty na iPhonach i iPadach.

Źródło artykułu:WP Teleshow
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (59)
Zobacz także