Z oddali krzyczał "ZOMO!". Maserak boi się wychodzić na ulicę

Rafał Maserak porównał działanie policji do ZOMO
Rafał Maserak porównał działanie policji do ZOMO
Źródło zdjęć: © ONS

19.11.2020 19:10, aktual.: 02.03.2022 11:15

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Rafał Maserak jechał z synkiem na spacer, kiedy zauważył protest pod jednym z warszawskich sądów. Akurat trafił na interwencję policji i był w wielkim szoku po tym, co zobaczył. Na usta cisnęło mu się jedno określenie: ZOMO.

Nie ustają protesty w ramach Strajku Kobiet. W czwartek około południa grupa demonstrantów zgromadziła się przed gmachem Sądu Okręgowego na al. Solidarności. Ludzie zaczęli siadać na jezdni, dochodziło do przepychanek z policjantami, którzy wyciągali protestujących z tłumu. Wszystko to na oczach Rafała Maseraka, który akurat przejeżdżał tamtędy z synkiem.

Maserak relacjonował całe zajście na Instagramie. Najpierw z oddali nagrywał przepychanki z policją i krzyczał: "Co tu się dzieje? Zostawcie go! ZOMO!". Później podszedł z włączoną kamerą do protestujących siedzących na jezdni, wokół których krążyli funkcjonariusze.

W środę wieczorem policja używała pałek i gazu w stosunku do protestujących w Warszawie. Na filmiku Maseraka nie widać takich działań, jedynie siłowe wyciąganie ludzi blokujących jezdnię. Ale nawet taki widok zrobił na Maseraku szokujące wrażenie.

Obraz
© Instagram

"Ja wiem, co się teraz dzieje na ulicach w naszym kraju. Ale to, co widziałem na własne oczy, przerosło wszystko, co myślałem" – mówił roztrzęsiony Maserak.

"Nawet nie wiem, co powiedzieć. Jestem w wielkim szoku. Idąc z dzieckiem na spacer widzieć takie rzeczy. Aż strach wychodzić zwykłemu człowiekowi na ulicę" – mówił tancerz.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (18)
Zobacz także