Trwa ładowanie...

Radosław Kobiałko odsunięty od pracy w TVP, bo sprzeciwił się Kurskiemu. "Zapowiadano, że to mój koniec"

Radosław Kobiałko, producent i reżyser, poinformował, że TVP odsunęła go od pracy przy programie "O!Polskie Przeboje".

Radosław Kobiałko odsunięty od pracy w TVP, bo sprzeciwił się Kurskiemu. "Zapowiadano, że to mój koniec"Źródło: Youtube.com
d2nc2rx
d2nc2rx

W programie "O!Polskie przeboje" artyści rywalizowali o udział w Konkursie Debiutów w Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu, który miał odbyć się w dniach 9-11 czerwca br. Mimo że impreza została ostatecznie odwołana, TVP nie zrezygnowała z emisji dwóch ostatnich odcinków produkcji. Pozbyła się jednak osób, które nie pasują do "dobrej zmiany". Wśród nich znalazł się reżyser "O!Polskich przebojów" - Radosław Kobiałko. Powód? Nie zgodził się reżyserować koncert pamięci Wojciecha Młynarskiego podczas festiwalu oraz otwarcie wspierał artystów, którzy zrezygnowali z występu w Opolu.

- TVP podjęła decyzję o odsunięciu mnie od reżyserii mojego programu "O!Polskie Przeboje". Jak to bywa z czarnymi listami w TVP, korytarze wiedziały, że się na niej znalazłem za popieranie protestu Artystów i negatywną ocenę Kurskiego, już jakiś czas temu, a ja o tym dowiaduję się ostatni i nieoficjalną drogą… Korytarze ostatnie kilka dni powtarzały wciąż nowe wersje decyzji TVP. Najpierw myślano podobno o ściągnięciu z anteny dwóch ostatnich odcinków programu realizowanego w miejscu, gdzie przed chwilą Opole nie wpuściło ekip TVP. Potem, gdy okazało się, że to jednak TVP będzie prosić Opole o powrót do rozmów o festiwalu, a nie odwrotnie, trzeba było zadowolić się odsunięciem mnie od programu. Nie odezwał się do mnie nikt z TVP1. Nie dostałem żadnego wyjaśnienia takiej decyzji. Dyrektorzy z TVP uprzedzali mnie już wcześniej, że "nic już nie zrobię w TVP", jeśli będę upierał się przy zapraszaniu określonych Artystów, a w ostatnich tygodniach, kiedy odmówiłem reżyserii koncertu piosenek Wojciecha Młynarskiego wbrew woli jego rodziny, zapowiadano, że to mój koniec... cokolwiek miałoby to znaczyć ;) TVP twierdzi, że już pod koniec kwietnia zrezygnowało z robienia koncertu z piosenkami Wojciecha Młynarskiego, tymczasem jeszcze dwa tygodnie później wysyłano do mnie maile z opisem tego koncertu i próbowano wywierać naciski, bym go zrealizował. Takie przykłady mógłbym mnożyć. Proszą mnie o nie kontaktujący się od wielu dni dziennikarze, ale konsekwentnie odmawiam kontaktów z mediami, bo nie chcę być wciągany w te wymiany ciosów, mając tyle przyjemniejszych rzeczy do robienia zawodowo i prywatnie ;) Dziękuję wszystkim Artystom i całej ekipie programu "O!Polskie przeboje" - to była fantastyczna przygoda. Wrócimy do niej wkrótce ;) Do zobaczenia na KFPP Opole 2017 w Opolu również wkrótce - napisał Kobiałko na swoim profilu na Facebooku.

Tu pobierzesz za darmo aplikację Program TV:

d2nc2rx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2nc2rx