Trwa ładowanie...

Byli dziennikarze Trójki zebrali już ponad milion zł na swoje nowe radio

Spółka "Ratujmy Trójkę" planuje utworzenie niezależnego radia Nowy Świat. Zebrała już ponad 1 mln zł.

Byli dziennikarze Trójki zebrali już ponad milion zł na swoje nowe radioŹródło: ONS
d125813
d125813

Wojciech Mann, Magda Jethon, Jan Chojnacki, Piotr Jedliński, Jerzy Sosnowski i wielu innych dziennikarzy kojarzonych z Programem Trzecim Polskiego Radia chce znowu spotkać się razem w tej samej przestrzeni radiowej. Ich projekt jest bardzo ambitny, bo zakłada utworzenie "radia, które będzie całkowicie niezależne, które nie będzie musiało kłaniać się sponsorom ani ulegać finansowym czy politycznym naciskom".

Pomysł pojawił się w kwietniu, ale ostatnie wydarzenia związane z unieważnieniem notowania Listy Przebojów po tym, jak wygrała ją piosenka Kazika krytykująca Jarosława Kaczyńskiego, sprawiły, że ludzie zaczęli chętniej wpłacać pieniądze na nowe radio. Zebrano już ponad 1 mln zł.

Pomysłodawcy internetowego radia Nowy Świat założyli zbiórkę w serwisie Patronite. Celem jest zebranie 250 tys. zł miesięcznie od słuchaczy. Ta kwota ma umożliwić pokrycie kosztów wynajęcia i adaptacji lokalu do studia nagraniowego, zakup sprzętu, który umożliwi realizację i emisję audycji oraz zapewni wynagrodzenia dla pracowników. Projekt wsparło do tej pory ponad 22 tys. osób.

Zobacz także: Trójka straciła najlepszych dziennikarzy. Afera okazała się gwoździem do trumny

d125813
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d125813