"Pytanie na Śniadanie" z wyższą oglądalnością niż "Dzień Dobry TVN"

Marzena Rogalska i Tomasz Kammel prowadzą "PnŚ"
Marzena Rogalska i Tomasz Kammel prowadzą "PnŚ"
Źródło zdjęć: © TVP

12.10.2020 11:11

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

We wrześniu poranny program TVP "Pytanie na Śniadanie" zanotował wyższe wyniki oglądalności niż bezpośredni konkurent "Dzień Dobry TVN". Względem zeszłego roku obie śniadaniówki straciły jednak widzów.

"Pytanie na Śniadanie" TVP było najpopularniejszym porannym programem we wrześniu tego roku. Według danych Nielsen Audience Measurement dla portalu wirtualnemedia.pl w grupie komercyjnej 4+ "PnŚ" oglądało średnio 439,3 tys. osób.

Śniadaniówka stacji publicznej wygrała na tym polu z "Dzień Dobry TVN". Program ten w tej samej grupie komercyjnej wybierało średnio 347,4 tys. widzów.

Na trzecim miejscu uplasował się magazyn "Nowy dzień z Polsat News", który jest pokazywany równolegle na głównej antenie Polsatu od godz. 6:00. Program oglądało średnio 301,5 tys. osób.

Wszystkie trzy poranne programy straciły jednak widzów w stosunku do wyników z września 2019 r. Strata "PnŚ" to ponad 30 tys. oglądających, "DDTVN" nieco ponad 40 tys., a "Nowy dzień z Polsat News" wybierało prawie 6 tys. osób mniej.

Przypomnijmy, że w programach śniadaniowych TVP i TVN doszło do zmian w zespołach prowadzących. W "PnŚ" Maciej Kurzajewski i Katarzyna Cichopek zajęli miejsce Roberta El Gendy'ego i Tamary Gonzalez. Z kolei w "DDTVN" nie ma duetu Kinga Rusin-Piotr Kraśko. Ona odeszła ze stacji, on przeniósł się do redakcji "Faktów". Utworzono nową parę prowadzących, którą tworzą Agnieszka Woźniak-Starak i Ewa Drzyzga.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (33)
Zobacz także