Trwa ładowanie...

Anna i Adam Stachowiak mają dwoje dzieci. Zdecydowali się na białe małżeństwo

Mają dwoje dzieci i ślub cywilny, ale zdecydowali się na białe małżeństwo. Anna i Adam Stachowiak opowiedzieli w "Pytaniu na śniadanie" dlaczego.

Anna i Adam Stachowiak zdecydowali się na białe małżeństwo. O powodach tej decyzji opowiedzieli w programie TVP2Anna i Adam Stachowiak zdecydowali się na białe małżeństwo. O powodach tej decyzji opowiedzieli w programie TVP2Źródło: kadr z TVP2
dr1pqow
dr1pqow

Białe małżeństwo było jednym z tematów czwartkowego wydania śniadaniowego programu Dwójki, które prowadzili Joanna Górska i Robert Stockinger. O małżeńskim życiu bez seksu opowiedzieli Anna i Adam Stachowiak, pisarka i wokalista znany z pewnością widzom TVP2 z programu "The Voice of Poland".

Piosenkarz wystąpił w siódmej edycji show i choć odpadł na etapie bitew, to program otworzył mu drzwi do muzycznej kariery. W "Pytaniu na śniadanie" to jednak nie muzyka, a nowa życiowa droga Adama Stachowiaka stanowiła główny przedmiot rozmowy. Para, która ma dwoje dzieci i ślub cywilny, opowiedziała o tym, jak włączyli do swojego życia Pana Boga.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zapytaliśmy o zmiany w TVP. Skrajne opinie Polaków

Autorka takich książek jak "Bóg jeden wie", czy "Ostatni grzech" przyznała, że choć ona wyniosła wiarę z domu, to jej mąż nigdy nie poznał Boga, "nie miał nawet chrztu" - jak podkreśliła na antenie TVP2. To jednak za sprawą postawy swojej żony piosenkarz stopniowo zaczął poznawać wiarę i rozwijać swoje duchowe życie. Od jakiegoś czasu robi to świadomie, pod okiem zaprzyjaźnionego księdza.

- Pan Bóg stał się fundamentem naszego życia, naszej rodziny, naszych córeczek, to jest coś, co nas spaja - wyznał wokalista, który przygotowuje się do kolejnych sakramentów. Jednym z nich jest właśnie sakrament małżeństwa, do czasu którego małżonkowie postanowili dochować czystości. Nie ukrywali, że ta idea nie dla wszystkich jest zrozumiała.

dr1pqow

Ich białe małżeństwo budzi kontrowersje. Dlaczego?

- To nasze białe małżeństwo wywołuje kontrowersje, dlatego że mamy dwójkę dzieci - przyznał uczestnik muzycznego show TVP. - Ludzie nie rozumieją, dlaczego teraz, a nie wcześniej i spieszę z wytłumaczeniem: chodzi o to, że my podjęliśmy taką decyzję, bo ja musiałem do tego dojrzeć. Wcześniej faktycznie żyłem w grzechu, a teraz staramy się żyć w taki sposób, żeby do moich sakramentów dotrzymać czystości.

Stachowiakowie planują złożyć ślubną przysięgę przed Bogiem za pół roku, a wokalista nie ukrywał, że życie bez seksu jest trudne. Zapytany o to, co daje mu białe małżeństwo, odpowiedział bez wahania: bliskość i szacunek.

dr1pqow

- To Ania zwróciła mi na to uwagę, że w dzisiejszym społeczeństwie żyjemy tak, jakby ten seks był fundamentem, a jest tyle pięknych rzeczy poza nim - przekonywał muzyk.

Jego partnerka tak zaś pisała o małżeńskim życiu w czystości kilka miesięcy temu na swoim Instagramie:

"To droga do Jezusa jest naszym priorytetem, przyjęcie Sakramentu Małżeństwa jest dla nas najważniejsze, a te kilka miesięcy oddane Bogu, to krótki czas w perspektywie całego życia i wieczności. Przedyskutowaliśmy to solidnie i ten temat jest obecny w naszej codzienności. Jesteśmy przekonani, że decyzja o białym małżeństwie do dnia przyjęcia Sakramentu Małżeństwa wzmocni nas, naszą relację i naszą relację z Bogiem".

W 50. odcinku podcastu "Clickbait" zachwycamy się serialem (!) "Pan i Pani Smith", przeżywamy transformacje aktorskie w "Braciach ze stali" i bierzemy na warsztat… "Netfliksową zdradę". Żeby dowiedzieć się, czym jest, znajdź nas na Spotify, Apple Podcasts, YouTube, w Audiotece czy Open FM. Możesz też posłuchać poniżej:

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
dr1pqow
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dr1pqow