Trwa ładowanie...
d2z5eex

Przykuty do wózka aktor nie poddaje się. Andrzej Szopa wierzy, że jeszcze będzie chodzić

Operacja w Stanach Zjednoczonych miała być dla znanego m.in. z roli Franciszka Piętaka w serialu "Plebania", Andrzeja Szopy, szansą na normalne życie. Niestety, zabieg nie powiódł się, a aktor skazany jest na wózek inwalidzki.
Share
Andrzej Szopa (w środku) razem z Marcinem Kwaśnym i Grzegorzem Wonsem
Andrzej Szopa (w środku) razem z Marcinem Kwaśnym i Grzegorzem WonsemŹródło: ONS.pl
d2z5eex

Kilka lat temu usłyszał od lekarzy, że jeśli natychmiast nie przejdzie operacji serca i kręgosłupa, może się pożegnać z występami na deskach teatru. Aktor zdecydował się więc na zabieg i leczenie w Chicago. W jednym z tamtejszych szpitali przeszedł trwającą dziewięć i pół godziny operację kręgosłupa. W wyniku komplikacji, jakie wystąpiły w trakcie zabiegu, aktor został częściowo sparaliżowany. Obecnie porusza się na wózku inwalidzkim.

- W czasie operacji przyplątał się udar. W efekcie lewą stronę ciała miałem niesprawną. Teraz jest już lepiej - wyznał Andrzej Szopa w rozmowie z tygodnikiem "Życie na gorąco".

Ubezpieczenie aktora nie obejmowało rehabilitacji, więc umieszczono go w domu opieki, gdzie zapewniono mu zasilany elektrycznie wózek i całodobową obsługę pielęgniarską. Po roku, za namową przyjaciół, aktor zdecydował się powrócić do ukochanego Ciechocinka i tam kontynuować rehabilitację.

d2z5eex

Szopa przyznaje, że w najtrudniejszych chwilach zawsze może liczyć na wsparcie przyjaciół i życzliwych osób. To dzięki nim nie traci motywacji i wiary, że jeszcze będzie chodził.

   ONS.pl
Źródło: ONS.pl

Kilka dni temu, znany z serialu "Plebania" aktor, pojawił się na premierze "Otwarcia sezonu", sztuki Teatru Kwadrat, z którym jest związany. Koledzy, z którymi jeszcze niedawno dzielił scenę zapewniali, że może liczyć na ich wsparcie.

Już w ubiegłym roku Stowarzyszenie Polskich Mediów zorganizowało benefis jego twórczości połączony ze zbiórką pieniędzy, przeznaczoną na kosztowną rehabilitację. Do teatru Letniego w Ciechocinku zjechali wówczas przyjaciele aktora. Podczas wydarzenia wolontariusze zebrali 5 tysięcy złotych.

d2z5eex

- Zjawiliśmy się tutaj, by jeszcze bardziej zmotywować Andrzeja do tego, żeby się nie poddawał i walczył o siebie. Chcieliśmy mu pokazać, że jesteśmy z nim całym sercem, że nie jest sam i zawsze może na nas liczyć. Wszyscy mamy nadzieję, że jeszcze nie raz pojawi się z nami na scenie – powiedział podczas benefisu Andrzej Nejman, dyrektor Teatru Kwadrat.

Aktor nie traci nadziei, że jeszcze kiedyś stanie na własnych nogach. - Codziennie mi się śni, że spaceruję i biegam. Jest szansa, że za jakiś czas wstanę wreszcie z wózka i będę mógł normalnie chodzić i funkcjonować. To moje największe marzenie – powiedział na łamach "Życia na gorąco".

Zobacz także: Rozżalona Jeżowska o TVP:

d2z5eex
d2z5eex

Podziel się opinią

Share
d2z5eex
d2z5eex