Trwa ładowanie...

Przyjęli ją pod swój dach. Pierwszego dnia zabiła ich 3-letniego syna

W kolejnym odcinku serialu dokumentalnego "Dzieci, które zabijają" twórcy przybliżają m.in. wstrząsająca sprawę morderstwa Matthew Reida.

Share
Przyjęli ją pod swój dach. Pierwszego dnia zabiła ich 3-letniego synaŹródło: Materiały prasowe
d4dvgjb

Do dramatu doszło w 2005 r. w kanadyjskim Ontario. Mathew Reid trafił do rodziny zastępczej, kiedy miał zaledwie 10 miesięcy.

ZOBACZ TEŻ: Aresztowana po 38 latach. Odpowie za morderstwo:

W dniu tragedii mama chłopca pocałowała go na dobranoc o 19:30 i zamknęła drzwi. W pokoju obok spała 14-letnia dziewczynka, która dzień wcześniej trafiła do domu prowadzonego przez państwa Reid. Ciało chłopca zostało odkryte nad ranem. Zabójczynią okazała się wspomniana nastolatka, która udusiła go jego własną poduszką.

d4dvgjb

Koło zwłok dziecka znaleziono kartkę z dwoma zdaniami: "Wiem, co powiedział przed śmiercią. Mamusia". Notatka była podpisana imieniem 14-latki, które zostało utajnione w toku śledztwa.

Podczas procesu wyszło na jaw, że nastolatka była wcześniej notowana i stwarzała realne zagrożenie dla otoczenia.

Tania Reid, przybrana mama zamordowanego 3-latka, zeznała, że zwracała się do odpowiedniego urzędu o informacje na temat nastolatki. Nigdy nie dostała odpowiedzi.

d4dvgjb

W toku rozprawy okazało się, że morderczyni od najmłodszych lat wraz z rodzeństwem wielokrotnie zmieniała domy opieki. Trafiła też do poprawczaka, po tym, jak znęcała się nad młodszą siostrą.

W grudniu 2005 r. oskarżona spotkała starszego od siebie mężczyznę, z którym wdała się w romans. Para spotykała się na schadzkach w motelach.

9 grudnia 2005 r. dziewczyna wzięła bez pozwolenia auto należące do jej rodziny zastępczej i pojechała spotkać się z kochankiem. Została aresztowana i obciążona karą 5 tys. dol. 5 dni później opuściła areszt i trafiła do domu państwa Reidów, gdzie dokonała zbrodni.

Dziewczyna przyznała się do zarzucanego jej czynu.

d4dvgjb

- To ja zabiłam Matthew. Udusiłam go. Niech gliny zrobią ze mną, co im się podoba - powiedziała w sądzie oskarżona, której udowodniono morderstwo drugiego stopnia.

Szczegóły morderstwa Matthew Reida oraz inne porażające sprawy kryminalne z udziałem nieletnich zobaczycie w serialu dokumentalnym "Dzieci, które zabijają" emitowanym na Telewizji WP. Ósmy odcinek już we środę 12 czerwca o godz. 23.00. Stacja dostępna jest naziemnie na ósmym multipleksie (MUX8), na platformie NC+ (kanał: 73) oraz w najlepszych sieciach kablowych, w tym m.in.: UPC (kanał 116/158), Vectra (128), Multimedia (38), Netia (30), Inea (28), Toya (25) oraz wielu innych.

d4dvgjb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4dvgjb
d4dvgjb