Przyjaciółka Osieckiej ogląda serial TVP. Nie podoba jej się rola Popławskiej

Agnieszka Osiecka została inaczej zapamiętana przez przyjaciół niż pokazuje to serial TVP
Agnieszka Osiecka została inaczej zapamiętana przez przyjaciół niż pokazuje to serial TVP
Źródło zdjęć: © AKPA

03.02.2021 14:12

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Serial o Agnieszce Osieckiej wzbudza mnóstwo emocji. Bliscy poetki mają sporo zastrzeżeń do produkcji TVP. Teraz głos zabrała przyjaciółka pisarki, Katarzyna Gärtner. Okazuje się, że widziałaby w roli Agnieszki zupełnie inną aktorkę niż Magdalena Popławska.

Życie Agnieszki Osieckiej to gotowy scenariusz na film. Nic dziwnego, że ktoś w końcu zainteresował się jej barwnym życiem i przeniósł je na mały ekran. Serial "Osiecka" emitowany przez TVP wzbudza jednak sporo emocji. Maryla Rodowicz, która przyjaźniła się z poetką, miała żal do scenarzystów, że pokazali, jej zdaniem przesadnie, problem alkoholowy głównej bohaterki. Miała również zarzuty do aktorki, która w serialu wciela się w nią.

Okazuje się, że inna bliska osoba z otoczenia Osieckiej, kompozytorka Katarzyna Gärtner, która tworzyła często muzykę do tekstów Agnieszki, też nie jest przekonana do serialu. Nie podoba jej się zwłaszcza Magdalena Popławska, która wciela się w dorosłą Osiecką.

"Ja do tej roli typowałam inną aktorkę, która by zagrała starszą Agnieszkę. Uważam, że w tej roli bliższa postaci poetki byłaby Magdalena Cielecka. Cielecka ma podobną wrażliwość i przede wszystkim wizualnie jest bardziej podobna do pierwowzoru. Nie trzeba by jej nawet specjalnie charakteryzować. Według mnie sprawdziłaby się lepiej, ale nikt mnie nie pytał o zdanie i to tylko moja prywatna wizja kierowana intuicją i tym, że znałam dobrze Agnieszkę. Agnieszka wyglądała inaczej niż pokazuje to pani Popławska, inaczej mówiła i nawet inaczej się zachowywała" - zdradziła w rozmowe z "Faktem".

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (12)
Zobacz także