Trwa ładowanie...

“Przyjaciele” znikną z Netflixa. Serial pojawi się na VOD WarnerMedia

Legendarny serial “Przyjaciele” zniknie z platformy Netflix. Koncern AT&T zamierza uruchomić swój własny serwis o nazwie VOD WarnerMedia. Z tego powodu firma zamierza wycofać wszystkie filmy i seriale z ofert innych dostawców.

Share
“Przyjaciele” znikną z Netflixa. Serial pojawi się na VOD WarnerMediaŹródło: East News
d26s0p1

“Przyjaciele” znikną z platformy Netflix

Pod koniec 2019 r. skończą się wszystkie licencje na filmy i seriale WarnerMedia na pozostałych platformach VOD. W ofercie koncernu znajdują się m.in. takie seriale jak “Przyjaciele”, “Ostry dyżur”, “Teoria wielkiego podrywu” czy “Biuro”. Pierwszy z tytułów pierwotnie miał zostać wycofany w 2018 r., jednak Netflix zapłacił 100 milionów dolarów za przedłużenie emisji serialu o dodatkowy rok.

Randall Stephenson, szef AT&T potwierdził, że przyczyną podjęcia decyzji są plany uruchomienia przez firmę własnego serwisu VOD, który ma zadebiutować pod koniec 2019 r.

- Zamierzamy wycofać ze wszystkich działających dzisiaj serwisów oryginalne treści, do których posiadamy prawa.To jeden ze sposobów na zaoferowanie naszym przyszłym użytkowników naprawdę unikalnej oferty filmowej i serialowej - mówi Stephenson.

d26s0p1

“Przyjaciele” po zniknięciu z Netflixa mogą niekorzystnie wpłynąć na platformę wideo. Według różnych statystyk serial był drugim lub trzecim tytułem wybieranym najchętniej przez użytkowników amerykańskiego serwisu. Nie sprzyja również fakt wynikający z danych opublikowanych przez “The Wall Street Journal”, które wskazują, że aż 72 proc. użytkowników Netfliksa przeznacza większość czasu na oglądanie materiałów dostarczanych przez zewnętrznych producentów, wśród których są filmy i seriale wyprodukowane przez WarnerMedia.

W serwisie wideo WarnerMedia znajdą się produkcje HBO, Warner Bros. i Turner. Dodatkowo amerykańscy abonenci HBO będą mogli z tej platformy skorzystać całkowicie za darmo.

d26s0p1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d26s0p1
d26s0p1