Trwa ładowanie...

Przez rok oglądał "Wiadomości". Właśnie opublikował wyniki. Eksperci TVP z rekordową liczbą występów

Nie trzeba być stałym widzem "Wiadomości", aby zorientować się, że TVP nagminnie korzysta z opinii niemal tych samych ekspertów. W sieci pojawiło się właśnie zestawienie za 2021 r. Liczby robią wrażenie.

Share
Jedną z prowadzących "Wiadomości" TVP jest Danuta Holecka Jedną z prowadzących "Wiadomości" TVP jest Danuta Holecka Źródło: Materiały prasowe
df24iej

Koniec i początek roku to obowiązkowo czas podsumowań. Nie inaczej jest w przypadku twitterowicza ukrywającego się ze pseudonimem FlasH. Jest on szczególnie znany internautom śledzącym doniesienia z polskiego poletka medialnego.

FlasH to użytkownik Twittera i Wykopu oraz twórca strony Ekspercitvpis.info prowadzący statystyki zapraszanych do telewizji publicznej ekspertów. To też autor programu, który wykonuje zrzuty ekranu z "Wiadomości" TVP. Dzięki temu internauta robi zestawienia tych samych ujęć nagminnie wykorzystywanych przez redaktorów serwisu.

Na początku roku zaczął publikować podsumowania dotyczące ekspertów, którzy wypowiadali się w "Wiadomościach" w 2021 r. Z wcześniejszych wpisów wiemy, ile razy w serwisie informacyjnym TVP pojawili się bracia Karnowscy (212)Adrian Stankowski (130).

ZOBACZ TEŻ: Te programy kochała Polska. Zniknęły z anteny TVP

Teraz przyszła kolej na resztę dobrze znanych twarzy, które mówią w zasadzie na każdy temat - od gospodarki po Eurowizję.

df24iej

Najgorzej z całego grona wypadł Artur Wróblewski, który zwykle wypowiadał się na temat polityki zagranicznej. W 2021 r. zabrał głos tylko 29 razy, po raz ostatni 23 marca. Co ciekawe, rok wcześniej zajął on w rankingu drugie miejsce.

O wiele lepiej poradził sobie Marek Król. Były naczelny "Wprost" pojawił się "tylko" 63 razy w programie TVP, czyli średnio raz w tygodniu.

Nieco wyżej w rankingu uplasował się Miłosz Manasterski, nazwany przez autora zestawień "człowiekiem od wszystkiego". Widzowie "Wiadomości" mogli zobaczyć go w sumie w 83 wydaniach, gdzie zabrał głos w 86 sprawach.

df24iej

W podsumowaniu 2021 r. nie mogło zabraknąć też Tomasza Sakiewicza. Redaktor Naczelny "Gazety Polskiej" gościł w 113 wydaniach "Wiadomości", udzielając 119 wypowiedzi, m.in. na płynącej łódce.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
df24iej
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
df24iej
df24iej