Przez problemy ze stopą Radwańska przeszła na "emeryturę". Poradzi sobie w "Tańcu z gwiazdami"?

Przez problemy ze stopą Radwańska przeszła na "emeryturę". Poradzi sobie w "Tańcu z gwiazdami"?
Źródło zdjęć: © East News

09.02.2019 19:39, aktual.: 10.02.2019 11:19

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Kolejna edycja rusza już 1 marca. Na parkiecie pojawi się wiele znanych osób, a wśród nich Agnieszka Radwańska. Tenisistka niedawno zrezygnowała z kariery sportowej. Decyzja była podyktowana względami zdrowotnymi. Sądzicie, że gwiazda sportu da radę udźwignąć ciężar przygotowań do tanecznego show?

W 9. edycji "Tańca z gwiazdami" zmierzą się ze sobą Justyna Żyła, Anna Jagodzińska, Daniel Kuczaj, Jakub Kucner, Joanna Mazur, Tamara Gonzalez-Perea, Paweł Dudek (Czadoman), Dominika Tajner-Wiśniewska, Mariusz Węgłowski, Sebastian Stankiewicz, Tomasz Działowy (Gimper) oraz Agnieszka Radwańska. Tenisistka wydaje się największą, najbardziej znaną gwiazdą spośród uczestników.

W listopadzie 2018, czyli zaledwie trzy miesiące temu przeszła na sportową emeryturę. Powodem były problemy zdrowotne, szczególnie urazy lewej stopy. Radwańska wystosowała wówczas oświadczenie:

"Niestety nie mogłam już trenować jak dawniej, a organizm i tak coraz częściej odmawiał posłuszeństwa. W trosce o swoje zdrowie, z pełną świadomością obciążenia, jakie niesie rywalizacja na tak wysokim poziomie, nie jestem już w stanie zmobilizować swojego organizmu do jeszcze większej eksploatacji".

Na spotkaniu z dziennikarzami Radwańska wspomniała, że cierpi na ból stopy, która jest zmiażdżona od intensywnych treningów na korcie. Fizjoterapeuta tenisistki powiedział wówczas:

- Rzeczywiście jest dużo tych zmian, ale do zmiażdżenia jeszcze sporo brakuje. W kwestii tego, jak ona się czuje pod kątem ortopedycznym, to myślę, że się to poprawi, bo Agnieszka jest w trakcie leczenia tej stopy. To nie tak, że nic nie robi. Robi i to sporo. Myślę, że to, w połączeniu z przerwą, da pożądany efekt. Teraz przechodzi zabiegi związane ze stymulowaniem tkanek do przebudowy i gojenia. To leczenie będzie trwało jeszcze dwa tygodnie, a za dwa-trzy miesiące ze stopą powinno być już ok.

Czyżby leczenie dało oczekiwany efekt? Trzymacie kciuki za Radwańską i jej występ w show? Taniec również jest niezwykle wymagający. Oby kontuzja sportsmenki nie powróciła.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (1)
Zobacz także