Trwa ładowanie...
jacek koman
20-08-2015 13:04

"Prokurator": Jacek Koman tytułowym bohaterem w nowym serialu TVP

"Prokurator": Jacek Koman tytułowym bohaterem w nowym serialu TVP
d3r8ebr
d3r8ebr

W sieci pojawił się zwiastun nowego serialu TVP, "Prokurator".

Tytułowy prokurator, Kazimierz Proch (Jacek Koman)
, to pięćdziesięciolatek, rzeczowy i opanowany. Życie poza pracą praktycznie dla niego nie istnieje. Jego świat to zagadki kryminalne, układanie puzzli, stary walkman i wspomnienia z przeszłości, o której stara się zapomnieć, a która dogoni go w najmniej spodziewanym momencie, komplikując życie nie tylko jemu.

Komisarz Witold Kielak (Wojciech Zieliński)
jest przeciwieństwem Procha. Żywiołowy ekstrawertyk, który szybciej mówi niż myśli. Czterdziestolatek po rozwodzie, ojciec dwójki uroczych dzieci - chłopca i dziewczynki, którymi często opiekuje się Proch. Wnosi życie w skostniały, poukładany świat Procha. Zderzenie tych, jakże różnych, osobowości i postaw życiowych obu, jest jednocześnie źródłem komicznych sytuacji w serialu.

Z prokuratorem i komisarzem na stałe współpracuje patolog Ewa Sidlecka (Magdalena Cielecka). Kobieta rzeczowa, zjawiskowa, uzależniona od papierosów i swojej pracy. Nie spocznie, póki nie odkryje prawdziwej przyczyny śmierci ofiary - nawet, a może tym bardziej, gdy wszystkie poszlaki wskazują zupełnie inny kierunek.

Przełożoną Procha jest szefowa Prokuratury Rejonowej, Janina Chorko (Dorota Kolak), kobieta inteligentna i wymagająca, która lubi, kiedy w jej prokuraturze wszystko działa jak w zegarku. Być może dlatego tak dobrze rozumie się z Prochem.

Zapowiedź można znaleźć poniżej:

Tłem kryminalnych zagadek jest Warszawa.

Premiera nowej produkcji w reżyserii Jacka Filipiaka i Macieja Pieprzycy zaplanowana jest na jesień w TVP2. Serial będzie emitowany w czwartki o 21.45.

d3r8ebr
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3r8ebr