Trwa ładowanie...

"Projekt Lady 2" odc. 9: "Matura" w szkole dla dam i dalszy ciąg konfliktu. Odpadły 3 uczestniczki

Tym razem w "Projekcie Lady" dziewczyny musiały pochwalić się zdobytą w ostatnich tygodniach wiedzą. Mentorki nie były łaskawe i poprosiły o oddanie pereł aż trzy uczennice.

"Projekt Lady 2" odc. 9: "Matura" w szkole dla dam i dalszy ciąg konfliktu. Odpadły 3 uczestniczkiŹródło: Materiały prasowe
d2t6ae0
d2t6ae0

Przed tygodniem uczestniczki "Projektu Lady 2" przeszły swojego rodzaju test samodzielności. Panie wyruszyły do Warszawy, gdzie odbyły m.in. praktyki w redakcji gazety, agencji reklamowej oraz firmie związanej z branżą modową. Prawdziwy egzamin dla przyszłych dam miał jednak dopiero nadejść. W 9. odcinku mentorki dokładnie sprawdziły, co jej podopiecznie wyniosły ze wszystkich szkoleń oraz warsztatów. Oprócz tego swój dalszy ciąg miał konflikt między Magdą oraz Kasią. Panie nie potrafiły zakopać topora wojennego i znów miały do siebie bardzo dużo zarzutów. Na jaw wyszła również rodzinna tragedii Roksany. Tym razem mentorki poprosiły o oddanie pereł aż trzy uczestniczki. Kto opuścił pałac w Radziejowicach? Zobacz opis 9. odcinka 2. sezonu programu "Projekt Lady".

"Projekt Lady 2" odc. 9 - czas na egzamin!

Odcinek rozpoczął się od przekazania dziewczynom informacji o nadchodzących egzaminach. Panie miały przystąpić do swojego rodzaju "matury dla dam". Na początku uczestniczki show zostały poproszone o zaprezentowanie odpowiedniego sposobu poruszania się z gracją. Zadanie utrudniały specjalne linie, których przekroczenie było obwieszczane sygnałem dzwonka. Test bardzo stresował uczennice:

- Ja tego dzwonka się wystraszyłam na starcie. Jak w szkole - powiedziała za kulisami Daria.

- Nogi zaczęły mi się plątać! - dodała Roksana.

d2t6ae0

Kolejny egzamin wcale nie był łatwiejszy, bo dziewczyny musiały udowodnić, że nieobce są im zasady odpowiedniego zachowania się przy stole. Uczestniczki "Projektu Lady" miały zjeść w obecności Ireny Kamińskiej-Radomskiej pstrąga oraz kawałek szarlotki. Musiały przy tym samodzielnie dobrać sztućce. Niemal wszystkie panie popełniły mniejsze lub większe błędy. Zjedzenie szarlotki było dużym wyzwaniem dla Karoliny, która… nie przepada za owocami w cieście!

- Myślałam, że zwymiotuję! - powiedziała tuż po wyjściu z sali, w której odbywał się egzamin.

"Projekt Lady 2" odc. 9 - wyjątkowe zajęcia językowe

Tuż po testach uczestniczki "Projektu Lady" wzięły udział w specjalnych zajęciach lingwistycznych. Poświęcone były one wulgaryzmom. Wszystko przez to, że język uczennic szkoły w Radziejowicach pozostawiał wiele do życzenia. Prowadzący zajęcia ekspert przytaczał różne niecenzuralne cytaty, które padły z ust poszczególnych pań. Nie mogły one uwierzyć, że były one w stanie wypowiadać się w tak nieelegancki sposób:

d2t6ae0

- Zażenowanie na maksa - skomentowała w swoim stylu Julia.
Prowadzący warsztaty uzmysłowił swoim słuchaczkom, że przeklinanie to swojego rodzaju nałóg, z którym można walczyć. Wyglądało na to, że jego nauki nie poszły w las, bo dziewczyny wyraźnie zaczęły pilnować swojego słownictwa.

"Projekt Lady 2" odc. 9 - kolejna kłótnia i dramat Roksany

Nieoczekiwanie powrócił temat konfliktu Magdy i Kasi. Ta druga bez żadnych wyjaśnień wyprowadziła się z pokoju, jaki dzieliła m.in. ze skłóconą koleżanką. Okazało się, że panie wciąż mają do siebie wiele urazy. Obie zarzucały sobie brak szacunku. Temat konfliktu zdominował zajęcia z empatii przeprowadzane przez Tatianę Mindewicz-Puacz. Pozostałe uczestniczki miały już dość kłótni swoich koleżanek. Wyraziła do bardzo dosadnie Julia, która nie potrafiła zrozumieć, dlaczego Kasia i Magda tak bardzo się nie lubią.
Cień na konflikt uczennic rzuciła wypowiedź Roksany. Wyraźnie poruszona zdradziła, że jej tata zachorował na raka:

- Zastanawiam się, czy się wycofać, czy walczyć dalej - powiedziała.
Mentorka próbowała przekonać Roksanę, że jej pobyt w programie jest przede wszystkim dowodem na to, że bardzo chce się zmienić. Wielki dramat uczennicy pokazał pozostałym, że bardzo często obok wyolbrzymionych problemów rozgrywają się naprawdę bolesne tragedie.

"Projekt Lady 2" odc. 9 - kto odpadł?

Ostatecznie z programem pożegnały się aż trzy uczestniczki. Najpierw mentorki i prowadząca program Małgorzata Rozenek-Majdan poprosiły, by perły oddała Daria. Ich zdaniem, w ostatnim czasie nie dawała z siebie maksimum możliwości. Nie bez znaczenia był fakt, że dziewczyna przyszła na cotygodniową rozmowę z nauczycielkami w brudnej koszulce. Oprócz tego Radziejowice opuściły Magda i Kasia, co było oczywiście efektem ich konfliktu. W następnym tygodniu panie wyjadą na siedmiodniową wycieczkę zagraniczną. Nie ma tu jednak mowy o spokojnych wakacjach. Uczestniczki muszą przygotować się na następne wyzwania.

d2t6ae0

Kolejny odcinek "Projektu Lady 2" już 14 sierpnia o godzinie 20:55 na antenie TVN.

Tu pobierzesz za darmo aplikację Program TV:

d2t6ae0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2t6ae0