Program Michała Rachonia hitem TV Republika. Bije rekordy oglądalności

Michał Rachoń przeniósł się z TVP Info do TV Republika
Michał Rachoń przeniósł się z TVP Info do TV Republika
Źródło zdjęć: © X

20.01.2024 11:38

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Można już coś powiedzieć na temat oglądalności "#Jedziemy" Michała Rachonia w Telewizji Republika. Dane pokazują jasno, ile osób średnio oglądało program po emisji 15 wydań.

Początkowo "#Jedziemy" emitowany był na antenie TVP Info. Zmieniło się to, kiedy nowe władze przejęły kontrolę nad telewizją publiczną. Wówczas Rachoń przeniósł się do TV Republika. Jedyne co uległo zmianie to nazwa z "#Jedziemy" na "#Jedziemy. Michał Rachoń".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Obecnie program emitowany jest w dni powszednie o godz. 7:35. Do dnia 12 stycznia br. w stacji nadano łącznie 15 wydań, które jak wynika z danych Nielsen Audience Measurement, oglądało średnio 253 tys. osób. Przełożyło się to na 6,92 proc. udziału stacji w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów.

Do tej pory wydanie z dnia 10 stycznia zgromadziło największą publikę. Przed telewizorami zasiadło aż 430 tys. widzów. Dla porównania, za czasów, gdy program "#Jedziemy" emitowany był na antenie TVP Info, jego średnia oglądalność w okresie od 4 września do 9 listopada 2023 r. wynosiła 384 tys. osób.

W TV Republika program Rachonia ma więc ponad połowę widzów, w odniesieniu do TVP Info. Patrząc na szerszy kontekst, jest to ogromny sukces. Bowiem nadawca prywatny ma zdecydowanie mniejszą widownię, aniżeli stacja publiczna.

Dla przykładu w okresie od 1 stycznia do 19 grudnia 2023 r. kanał TV Republika miał średni rynkowy udział w 4+ na poziomie 0,10 proc., podczas gdy wynik TVP Info to 5,08 proc. Telewizja Republika ogromny wzrost zanotowała 20 grudnia, kiedy odcięto sygnał TVP Info. Jak informują Wirtualne Media, średni całodobowy SHR% stacji w okresie od 20 grudnia ub.r., do 14 stycznia br. wynosi 3,45 proc.

Program Rachonia "#Jedziemy" poza telewizją jest też emitowany na YouTubie. Gospodarzem jest nie kto inny, jak Michał Rachoń, który rozmawia ze swoimi gośćmi na aktualne tematy.

W najnowszym odcinku podcastu "Clickbait" znęcamy się nad serialem "Forst" z Borysem Szycem, omawiamy ostatni film Nicolasa Cage'a, a także pochylamy się nad "The Curse" czyli najbardziej niezręczną produkcją ostatnich lat. Możecie nas słuchać na Spotify, Apple Podcasts, YouTube oraz w AudioteceOpen FM.

Źródło artykułu:WP Teleshow
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (36)
Zobacz także