Premierowe odcinki 'Ekipy' już dziś

Premierowe odcinki 'Ekipy' już dziś
Źródło zdjęć: © Telewizja Polsat

13.09.2007 12:35

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Od dziś rządy obejmie "Ekipa". Czy nowy serial polityczno- sensacyjny w gwiazdorskiej obsadzie zelektryzuje telewizyjną publiczność? Musi! Takiego serialu nie było w polskiej telewizji od lat.

Premier rządu, Henryk Nowasz (Janusz Gajos)
, zostaje oskarżony o współpracę z SB. Jego teczkę wyciągnęli posłowie opozycji i zawiadomili media. Nowasza budzi telefon z tą informacją. Nie czekając na reakcje mediów postanawia przeprowadzić nocną naradę w swoim domu. Rządowi grozi upadek, a koalicji – rozpad. Działania jego współpracowników są natychmiastowe.

Henryk Nowasz decyduje się ustąpić, poddając swój rząd głosowaniu o konstruktywne wotum nieufności w Sejmie. Na swojego następcę wskazuje bezpartyjnego, młodego profesora ekonomii z Zamościa – Konstantego Turskiego (Marcin Perchuć)
.

To tylko początek pasjonujących wydarzeń, które wstrząsają i prowadzą do błyskawicznego działania serialową EKIPĘ. To serial polityczny, ukazujący w sposób klarowny i atrakcyjny dla zwykłego widza, mechanizmy zarządzania państwem, oraz prowadzenia skutecznej i uczciwej polityki. Z drugiej strony to serial nie pozbawiony wątków sensacyjnych.

Jedna z reżyserek serialu i jego opiekun artystyczny Agnieszka Holland tak mówi o „Ekipie” – „Chodzi nam o to, by zdjąć z polskich polityków „gębę“ i maskę. By widzów zainteresować, wzbudzić w nich ciekawość i sympatię – pokazując cały dramatyczny wymiar polityki, jej ludzką złożoność, piękno i szpetotę codziennych batalii, wyborów, decyzji“.

Wielkim atutem serialu jest gwiazdorska obsada, w której znaleźli się rzadko pojawiający się w serialowych produkcjach aktorzy: Andrzej Seweryn (jako prezydent Julian Szczęsny), Janusz Gajos (premier Henryk Nowasz), Krzysztof Stroiński (szef kancelarii Adam Niemiec), Katarzyna Herman (szefowa gabinetu politycznego Aleksandra Pyszny), Bogusława Schubert, Katarzyna Gniewkowska, czy Marek Frąckowiak.

W obsadzie nie mogło zabraknąć również młodych aktorów: Rafała Maćkowiaka (rzecznik rządu), Marcina Bosaka, Agnieszki Grochowskiej, czy Marcina Perchucia. To właśnie on wcielił się w główną rolę nowego premiera - Konstantego Turskiego.

„Chciałem zagrać przede wszystkim człowieka, który zostaje w pewien sposób zaskoczony propozycją objęcia sterów w państwie. Człowieka, który razem z postępującą akcją uświadamia sobie jak wiele od niego zależy. Człowieka, któremu życie nagle zmieniło się diametralnie jak również życie jego rodziny. Jak sobie ten człowiek radzi z władzą i na ile ta władza zaczyna mu ciążyć. Nie wzorowałem się na żadnym polityku. Chciałem zagrać premiera jakiego sam bym chciał mieć a ten scenariusz absolutnie na to pozwalał” – tak mówił o swojej roli Marcin Perchuć.

Ekipa to pierwsza od roku 1981 produkcja Agnieszki Holland, zrealizowana w całości w Polsce. Razem ze znana reżyserką EKIPĘ wspólnie wyreżyserowały Katarzyna Adamik i Magdalena Łazarkiewicz.

Pierwsze dwa odcinki serialu Telewizja POLSAT pokaże już dziś o 21.00.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także