Trwa ładowanie...
d61crxv

Upadek

Najnowsze informacje
1.5
(2 głosy)
Oceń:
3
2
d61crxv
Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

„Upadek” („The Fall”) to brytyjski serial kryminalny Allana Cubitta (pomysłodawca i scenarzysta), którego akcja została umiejscowiona w Irlandii Północnej. Historia koncentruje się na nadinspektor Policji Metropolitalnej Stelli Gibson (w tej roli gwiazda „Z archiwum X” Gillian Anderson), która trafia z Londynu do Belfastu w Irlandii Północnej, gdzie ma pomóc lokalnej policji w prowadzeniu śledztwa dotyczącego serii zabójstw.

Charyzmatyczna i inteligentna Stella Gibson dochodzi do wniosku, że za zabójstwami młodych kobiet w Belfaście stoi seryjny morderca. Paul Spector, napastnik grany przez Jamiego Dornana (odtwórca tytułowej roli w „Pięćdziesięciu twarzach Greya”), skutecznie unika złapania przez policję, chociaż włączenie do śledztwa zagranicznej specjalistki może całkowicie odwrócić jego przewagę nad organami ścigania. Gibson i jej zespół powoli dokonuje kolejnych odkryć, jednak w trakcie prowadzenia śledztwa detektywi borykają się z rozmaitymi komplikacjami. Niektóre z nich są związane bezpośrednio z działaniem lokalnej policji. W tym samym czasie Paul Spector prowadzi podwójne życie. Jako przykładny mąż, ojciec i terapeuta zaciera wszelkie ślady, które mogłyby zdradzić jego makabryczną tajemnicę.

„Upadek” zadebiutował w telewizji 13 maja 2013 roku. Serial składa się z siedemnastu odcinków podzielonych na trzy sezony. Za reżyserię odpowiada Jakob Verbruggen (sezon pierwszy) i Allan Cubitt (sezon drugi i trzeci). W obsadzie oprócz Gillian Anderson i Jamiego Dornana znaleźli się m.in. John Lynch, Bronagh Waugh, Archi Panjabi i Stuart Graham. Kompozytorami ścieżki dźwiękowej są David Holmes i Keefus Ciancia.

Upadek
Tytuł oryginalny

The Fall

Gatunek

serial, kryminał, thriller

Kraj produkcji

Wielka Brytania

Rok produkcji

2013

Data światowej premiery

13.05.2013

Czas trwania

60 min.

Podziel się opinią

3
2

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d61crxv
d61crxv
d61crxv