Trwa ładowanie...
d3zibb6
d3zibb6

Upadek - Najnowsze informacje

Trwa ładowanie...
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Upadek Materiały prasowe
Podziel się

„Upadek” („The Fall”) to brytyjski serial kryminalny Allana Cubitta (pomysłodawca i scenarzysta), którego akcja została umiejscowiona w Irlandii Północnej. Historia koncentruje się na nadinspektor Policji Metropolitalnej Stelli Gibson (w tej roli gwiazda „Z archiwum X” Gillian Anderson), która trafia z Londynu do Belfastu w Irlandii Północnej, gdzie ma pomóc lokalnej policji w prowadzeniu śledztwa dotyczącego serii zabójstw.

Charyzmatyczna i inteligentna Stella Gibson dochodzi do wniosku, że za zabójstwami młodych kobiet w Belfaście stoi seryjny morderca. Paul Spector, napastnik grany przez Jamiego Dornana (odtwórca tytułowej roli w „Pięćdziesięciu twarzach Greya”), skutecznie unika złapania przez policję, chociaż włączenie do śledztwa zagranicznej specjalistki może całkowicie odwrócić jego przewagę nad organami ścigania. Gibson i jej zespół powoli dokonuje kolejnych odkryć, jednak w trakcie prowadzenia śledztwa detektywi borykają się z rozmaitymi komplikacjami. Niektóre z nich są związane bezpośrednio z działaniem lokalnej policji. W tym samym czasie Paul Spector prowadzi podwójne życie. Jako przykładny mąż, ojciec i terapeuta zaciera wszelkie ślady, które mogłyby zdradzić jego makabryczną tajemnicę.

„Upadek” zadebiutował w telewizji 13 maja 2013 roku. Serial składa się z siedemnastu odcinków podzielonych na trzy sezony. Za reżyserię odpowiada Jakob Verbruggen (sezon pierwszy) i Allan Cubitt (sezon drugi i trzeci). W obsadzie oprócz Gillian Anderson i Jamiego Dornana znaleźli się m.in. John Lynch, Bronagh Waugh, Archi Panjabi i Stuart Graham. Kompozytorami ścieżki dźwiękowej są David Holmes i Keefus Ciancia.

d3zibb6
Tytuł oryginalny

The Fall

Gatunek

serial, kryminał, thriller

Kraj produkcji

Wielka Brytania

Rok produkcji

2013

Data światowej premiery

13.05.2013

Czas trwania

60 min.

Podziel się opinią

Share
d3zibb6
d3zibb6