"Powrót w świetnym stylu". Narodziła się konkurencja dla TV Republika

Krzysztof Ziemiec
Krzysztof Ziemiec
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

10.05.2024 01:16, aktual.: 10.05.2024 17:07

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Krzysztof Ziemiec w marcu bieżącego roku oficjalnie rozstał się z TVP. W telewizji publicznej pracował niemal 20 lat. W przeciwieństwie do wielu kolegów i koleżanek z TVP nie przeniósł się do stacji TV Republika. Postanowił prowadzić kanał na YouTube o nazwie "Otwarta Konserwa".

Krzysztof Ziemiec pojawił się w TVP w 2004 roku. Zaczynał od prowadzenia programów publicystycznych "Kwadrans po ósmej", "Debaty Polaków' oraz głównego serwisu informacyjnego TVP1 "Wiadomości". W latach 2006-2007 był prezenterem "Panoramy", a od 2011 r. współtworzył publicystyczne formaty TVP Info.

Na początku 2019 roku Ziemiec zrezygnował z prowadzenia głównego programu informacyjnego i przeszedł do "Teleexpressu". Nigdy oficjalnie nie odciął się od propagandowej narracji stacji, ale starał prowadzić w miarę obiektywnie program publicystyczny w TVP Info "Minęła dwudziesta", w którym rozmawiał z politykami różnych opcji.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

9 maja na kanale YouTube zadebiutował program o nazwie "Otwarta Konserwa", którego pomysłodawcą i gospodarzem jest Krzysztof Ziemiec. "Skąd taka nazwa? ‘Konserwa’ czyli skrót od konserwatyzmu, rozumianego jako wierność prawdzie. Szukamy prawdy niezależnie od tego, jaka jest. ‘Otwarta’, bo jesteśmy otwarci na cały świat, wszystkich gości od lewej do prawej" – powiedział dziennikarz w rozmowie z Wirtualnemedia.pl.

Pierwszym gościem Ziemca był wicemarszałek Sejmu Krzysztof Bosak. Jeden z liderów Konfederacji okazał się idealnym rozmówcą premierowego odcinka "Otwartej konserwy". Rozmowa była kulturalna, rzeczowa, ciekawa – komentowali widzowie programu.

"Powrót w świetnym stylu. Bardzo dobry wywiad. Gratuluję kanałowi wysokiego poziomu, świetnego nagłośnienia i przyjaznej atmosfery. Pan Ziemiec nie przerywa rozmówcy, co jest ogromnym plusem. Tak trzymać!" - chwalili byłego dziennikarza TVP widzowie. Niemal wszystkie komentarze, które znalazły się pod pierwszym odcinkiem "Otwartej konserwy" były pozytywne. Wiele osób gratulowało inicjatywy i profesjonalizmu.

"W Polsce jest popyt na normalnych dziennikarzy, a jest ich tak niewielu, więc nisza do wykorzystania" – zauważył jeden z widzów. "Panie redaktorze super prowadzony program bez ciśnienia na poprawność polityczną i wyciągane na siłę kontrowersyjnych tematów. Bardzo trafne i ciekawe pytania. Czekam na więcej gości" – czytamy w następnym komentarzu.

Pierwszy odcinek "Otwartej Konserwy" odniósł więc sukces. Kanał Krzysztofa Ziemca może stanowić ciekawą kontrpropozycję dla widzów TV Republika, ale także dla osób innych telewizyjnych stacji informacyjnych, którzy są gotowi zapoznać się z opiniami, których raczej nie znajdą w TVN24 czy w TVP.

W najnowszym odcinku podcastu "Clickbait" rozkładamy na czynniki pierwsze fenomen "Reniferka", przyglądamy się skandalom z drugiej odsłony "Konfliktu" i zachwycamy się zaskakującą fabułą "Sympatyka". Znajdź nas na Spotify, Apple Podcasts, YouTube, w Audiotece czy Open FM. Możesz też posłuchać poniżej:

Źródło artykułu:WP Teleshow
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (138)
Zobacz także