Ponad 2400 skarg na reportaż "Franciszkańska 3". "Płyną potokiem"

Reportaż o Janie Pawle II "Franciszkańska 3" wywołał sporo kontrowersji
Reportaż o Janie Pawle II "Franciszkańska 3" wywołał sporo kontrowersji
Źródło zdjęć: © AKPA
oprac. KBS

30.03.2023 07:57, aktual.: 30.03.2023 08:30

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji wciąż spływają skargi na wyemitowany w TVN24 reportaż Marcina Gutowskiego "Franciszkańska 3". Jest ich już ponad 2400.

7 marca TVN24 w magazynie "Czarno na białym" wyemitował reportaż o Janie Pawle II "Franciszkańska 3" z cyklu "Bielmo". Jego autor Marcin Gutowski dowodzi w nim, że Karol Wojtyła wiedział o nadużyciach seksualnych, których dopuszczali się duchowni i ukrywał je, jeszcze zanim został papieżem.

Po emisji reportażu media ojca Rydzyka, czyli Telewizja Trwam i Radio Maryja, urządziły akcję szkalującą reportaż, który kłóci się z ich tezami o tym, że Karol Wojtyła nie wiedział o skali tuszowania pedofilii.

Zarzuty Trwam i Radia Maryja to nierzetelność, obraza uczuć religijnych i godzenie w dobre imię Jana Pawła II. Na łamach "Naszego Dziennika" ukazał się nawet wzór skargi do KRRiT.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Od czasu emisji reportażu do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji wciąż wpływają skargi od widzów. Jak donosi portal wirtualnemedia.pl, w środę 29 marca było ich 2440.

- Mamy obecnie 2440 skarg, ale liczba ta ciągle rośnie. Można powiedzieć, że w ostatnich dniach skargi płyną potokiem - powiedziała Wirtualnym Mediom rzeczniczka KRRiT, Teresa Brykczyńska.

Skarg prawdopodobnie będzie jeszcze więcej. Na 2 kwietnia przygotowywany jest "Marsz w obronie Jana Pawła II" z udziałem polityków i promowany na antenie Radia Maryja.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (36)
Zobacz także