Trwa ładowanie...
dys68vl

Polskie Radio wyłączyło możliwość zamieszczania wpisów na jego Facebooku. Internauci oburzeni

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Polskie Radio wyłączyło możliwość zamieszczania wpisów na jego Facebooku. Internauci oburzeni
(mat. prasowe)
dys68vl

Na Facebooku głównych stacji Polskiego Radia pojawiła się informacja o wyłączeniu możliwości umieszczania wpisów na stronie przez internautów. Wciąż jednak można dodawać komentarze.

- Szanowni Państwo, wychodząc naprzeciw standardom w mediach społecznościowych, szczególnie tych dotyczących mediów, podjęliśmy decyzję o wyłączeniu możliwości dodawania postów przez użytkowników. Analogiczna decyzja zapadła w sprawie reszty oficjalnych stron Polskiego Radia. Wyjątek stanowi "Czwórka" i "Polskie Radio 24". Równocześnie uważamy, że zarzuty dotyczące wprowadzenia cenzury na stronie "Trójki" są chybione. Wspomniany system obowiązuje już od dawna na większości oficjalnych stron FB - konkretnych mediów (BBC, Rzeczpospolita, TVN, Polsat, TVP Info itp). Rozumiemy obawy użytkowników i zawsze służymy pomocą - napisali administratorzy strony (zachowano oryginalną pisownię).

Trudno nie łączyć zmiany polityki w prowadzeniu profili rozgłośni w mediach społecznościowych z ostatnią aferą, która wybuchła na Facebooku radiowej Jedynki (przypominamy: Opublikowano ironiczny mem o Andrzeju Dudzie, sprawa trafiła na policję). Już wtedy Polskie Radio zapowiedziało modyfikacje w sposobie administrowania swoimi fanpege'ami. Od niecałych dwóch tygodni każdy pracownik posiada uprawnienia w ramach własnego profilu na Facebooku.

dys68vl

Warto również wspomnieć, że do niedawna zarówno na stronie Trójki jak i Jedynki internauci systematycznie zamieszczali ironiczne i nieprzychylne uwagi na temat obu nadawców. Problem nasilał się, gdy z rozgłośni zwalniani byli znani dziennikarze i współpracownicy np. Jerzy Owsiak. Spore oburzenie wywołał również post stacji z informacją, że od końca czerwca br. Bronisław Wildstein czyta na antenie Programu 3 Polskiego Radia fragmenty swojej autobiograficznej książki "Cienie moich czasów".

Niestety, najnowsze wprowadzone zmiany na Facebooku również nie spodobały się fanom Polskiego Radia. Pod informującym o tym wpisie zamieszczono ponad 600 komentarzy - w większości krytycznych. Internauci nie kryją oburzenia działaniem stacji i zarzucają jej stosowanie cenzury.

- Kiedy zablokujecie możliwość zostawiania komentarzy? Jest już dyrektywa? - dopytywał jeden z nich, a jego opinię poparło ponad 400 osób.

Na odzew administratorów nie trzeba było długo czekać. Chcąc zapobiec kolejnym negatywnym uwagom, odpowiedzieli:

dys68vl

- Nigdy. Zablokowanie czy usuwanie komentarzy użytkowników byłoby równoznaczne z wprowadzeniem cenzury. Na to nie zgodzimy się nigdy.

Niestety, wyjaśnienia stacji nie uspokoiły użytkowników. Pod wpisem wciąż pojawiają się kolejne, coraz bardziej krytyczne komentarze, mówiące nawet o bojkocie publicznego nadawcy.

- Wychodząc na przeciw standardom w mediach, z dniem dzisiejszym przestaję być słuchaczem polskiego radia (wszystkich programów) i wzywam wszystkich słuchaczy do zrobienia tego samego. Dziennikarze, prezenterzy i wszyscy pracownicy tej stacji ( tzw. Stara ekipa ) dzięki którym to wszystko się kręciło, zmieńcie pracodawcę lub załóżcie własną prywatną stację. Słuchaczy już macie a w śród nich potencjalnych reklamodawców którzy pozwolą wam godnie żyć i nie będziecie musieli działać wg nowych standardów - czytamy na Facebooku Trójki (zachowano oryginalną pisownię).

- Przestałem słuchać trójki po 30 latach, za wyjątkiem audycji muzycznych.... Propagandy szerzonej w serwisach informacyjnych, przeglądach prasy i rozmowach z politykami nie da się słuchać. Szkoda czasu. Wrócę jak znów będzie normalnie - podsumował ktoś inny (zachowano oryginalną pisownię).

dys68vl

Po jakimś czasie Polskie Radio wydało kolejne oświadczenie:

- Po ostatnich zdarzeniach związanych z publikacjami na oficjalnych profilach społecznościowych Polskiego Radia niestosownych, wulgarnych i pornograficznych postów, Polskie Radio zdecydowało się na zmiany zasad związanych z komunikacją za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych. Tego typu zabezpieczenia są powszechnie stosowane przez wydawców i nadawców na całym świecie - napisano w komunikacie przesłanym serwisowi wirtualnemedia.pl.

Zobacz także: #wieczornyPaciorek: "Ucz się nawet w wakacje. Inaczej PiS zakaże ci Facebooka"

dys68vl

Podziel się opinią

Share

dys68vl

dys68vl