Trwa ładowanie...

Pogrzeb Gienka Loski. Spocznie na rodzinnej Białorusi

Artysta zmarł 9 września w otoczeniu bliskich. Zaledwie dzień później rodzina zorganizowała pogrzeb.

Gienek Loska nie żyje.Gienek Loska nie żyje.Źródło: ONS
d369kf4

Gienek Loska, wokalista i gitarzysta białoruskiego pochodzenia, który w Polsce zdobył popularność dzięki udziałowi w talent-show "X Factor”, zmarł w wieku 45 lat. W 2018 r. muzyk odwiedzając mamę na Białorusi, doznał rozległego wylewu krwi do mózgu. Został zoperowany w szpitalu w Baranowiczach. Pomoc przyszła jednak dopiero po 11 godzinach. Zmiany w mózgu były bardzo poważne.

Przez kilka miesięcy muzyk pozostawał w śpiączce i odżywiał się przez sondę. Błyskawicznie ruszyła zbiórka na dalsze leczenie Loski z pomocą Polskiej Fundacji Muzycznej. Chory nie mógł jednak zostać przewieziony do Polski.

Rodzina Gienka Loski otrzymała wsparcie finansowe również w związku z kosztami pogrzebu. Bliscy muzyka zdecydowali o pochówku zaledwie dzień po jego śmierci.

d369kf4

"W dniu dzisiejszym Artysta zostanie pochowany na Białorusi, w Biełooziersku – rodzinnym mieście. Przez cały ten czas Giena był pod opieką lekarzy, rehabilitantów i masażystów, a przede wszystkim najbliższej rodziny z mamą i jego narzeczoną Agnieszką na czele. Był z nim kontakt, lubił słuchać muzyki i głosów gdy się do niego dzwoniło lub odwiedzało" - czytamy w oświadczeniu fundacji.

Reszta środków, która znajdowała się na subkoncie Loski, fundacja przekaże na Fundusz Pomocowy PFM służący innym artystom znajdującym się w potrzebie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d369kf4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d369kf4