Trwa ładowanie...

Piotr Metz potwierdza naciski dyrekcji. Kazika miało nie być na liście przebojów

Pomimo wyjaśnień dyrekcji Polskiego Radia w sprawie 1998. notowania Listy Przebojów Trójki wielu pracowników rozgłośni przedstawia inną wersję wydarzeń. Głos zabrał szef redakcji muzycznej Piotr Metz.

Share
Piotr Metz potwierdza naciski dyrekcji. Kazika miało nie być na liście przebojów
Źródło: Materiały prasowe
d2fzcz2

W trakcie poniedziałkowej konferencji prasowej, w której wzięli udział prezes Polskiego Radia Agnieszka Kamińska, wicedyrektor Trójki Mirosław Rogalski i jej redaktor naczelny Tomasz Kowalczewski, przedstawiono analizę ostatniego głosowania Listy Przebojów Trójki. Wynika z niej, że prowadzący audycję Marek Niedźwiecki i redaktor Bartosz Gil, odpowiedzialny za zliczenie głosów słuchaczy, mieli dopuścić się ręcznej manipulacji przy wynikach plebiscytu.

Środowisko radiowe solidarnie staje po stronie dziennikarzy. Efektem tego jest odejście wielu znamienitych nazwisk znanych z Trójki m.in. Marka Niedźwieckiego, Hirka Wrony, Marcina Kydryńskiego, Agnieszki Szydłowskiej.

Zobacz: Afera w Trójce. Polityk Tomasz Zimoch ujawnił niepokojącego SMS-a. "Zróbcie coś z tym Kazikiem"

Na antenie programu Wirtualnej Polski #Newsroom Tomasz Zimoch ujawnił, że kierownik redakcji muzycznej Trójki otrzymał od dyrektora radia SMS-a o treści nakłaniającej go do zmiany wyników listy przebojów.

d2fzcz2

- Dyrektor Tomasz Kowalczewski, kiedy wieczorem usłyszał, że zwycięzcą listy przebojów w tym notowaniu została piosenka Kazika, wysłał SMS-a do kierownika redakcji muzycznej programu Trzeciego o treści "zróbcie coś z tym Kazikiem" - powiedział poseł Tomasz Zimoch. Informację tę miał mu przekazać Marek Niedźwiecki.

- Skoro pojawiło się to w oświadczeniu Bartka Gila, to prawda - krótko potwierdził Piotr Metz w rozmowie z "Press". Dziennikarz nie zdradził, czy będzie kontynuował współpracę z Programem III Polskiego Radia.

Jak zapowiedzieli dyrektorzy PR, w związku z zaistniałą sytuację zostanie przeprowadzony audyt Listy Przebojów, sięgający kilku lat wstecz. W trakcie konferencji prasowej oskarżono dziennikarzy o manipulowanie wynikami 16 z ostatnich 20 notowań audycji.

Oceń jakość artykułu:
Zależy nam na podnoszeniu jakości naszego dziennikarstwa. Twoja opinia jest dla nas ważna!
d2fzcz2

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2fzcz2
d2fzcz2