Piotr Jacoń o Święcie Niepodległości. Wymowne słowa dziennikarza TVN24

Piotr Jacoń z TVN24 w Święto Niepodległości relaksuje się z najbliższymi. Wielu Ukraińców nie ma tej możliwości
Piotr Jacoń z TVN24 w Święto Niepodległości relaksuje się z najbliższymi. Wielu Ukraińców nie ma tej możliwości
Źródło zdjęć: © AKPA

11.11.2022 13:24, aktual.: 16.11.2022 15:56

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Piotr Jacoń, jak wielu innych Polaków, celebruje Narodowe Święto Niepodległości z radością, ale i z zadumą. Chodzi oczywiście o sytuację w Ukrainie. "Niepodległość. Ja mam. Oni walczą" - napisał dziennikarz TVN24 w sieci.

Dzień Niepodległości budzi skrajne emocje. Niektórzy cieszą się z rocznicy odzyskania wolności tak bardzo, że tańczą i imprezują, inni wolą spokojnie relaksować się z rodziną i rozmyślać. Piotr Jacoń na swoim instagramowym profilu opowiedział o tym, jak u niego wygląda celebrowanie 11 listopada.

"Moje Święto Niepodległości to: prawie nocny jeszcze świt na plaży z Magdą, naszymi psami i kąpielą w morzu, kawa/rozmowa w kuchni, rogal świętomarciński z Arkadii, The Crown, wegetariański rosół na wolnym ogniu, życie na wolnym..." - opowiadał. Ale przyjemny poranek nad morzem i słodkości plus rozkoszowanie się wolnym dniem to nie wszystko.

"I dwie flagi na mojej kamienicy. Polska. Ukraińska. Niepodległość. Ja mam. Oni walczą" - dodał dziennikarz.

Walki w Ukrainie trwają nieustannie od lutego 2022 r. W zeszłym roku Ukraińcy świętowali 30-lecie odzyskania niepodległości. Był sierpień, ludzie wyszli na ulice w radosnych nastrojach. W obchodach brał udział również prezydent Andrzej Duda. Kolejne święto celebrowano na froncie, wśród alarmów bombowych, w obawie o własne życie.

Jak na wymowne słowa Jaconia zareagowali internauci? "Piękne, mądre słowa. Daje pan dużo wsparcia i siły", "Patriotyzm. Wielkie słowa, ale tylko w sercach takich jak my, zwykłych ludzi. W słowach rządzących to tylko slogan", "O tak, niech będzie po prostu normalnie" - pisali w komentarzach.

W najnowszym odcinku podcastu "Clickbait" opowiadamy o skandalicznych wczasach w pensjonacie "Biały Lotos", załamujemy ręce nad zdradą Henry’ego Cavilla oraz wspominamy największych mięśniaków kina akcji lat 80. Możesz nas słuchać na Spotify, w Google Podcasts, Open FM oraz aplikacji Podcasty na iPhonach i iPadach.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także