Trwa ładowanie...
30-08-2018 08:54

Piotr Jacoń, dziennikarz TVN24, odchodzi z Radia Gdańsk. Powodem audycja o Miecugowie

Po 5 latach dziennikarz Piotr Jacoń postanowił rozstać się z Radiem Gdańsk. - Próbowano wstrzymać audycję o Miecugowie – mówi w rozmowie z Wirtualnymi Mediami.

Piotr Jacoń, dziennikarz TVN24, odchodzi z Radia Gdańsk. Powodem audycja o MiecugowieŹródło: kadr z programu
d3ce0wn
d3ce0wn

- Powodem decyzji jest próba wstrzymania emisji mojej audycji. Powiedziano mi, że za dużo było w niej o Grzegorzu Miecugowie i "Szkle Kontaktowym" - przyznaje dziennikarz. Jacoń od 2013 r. prowadził w rozgłośni audycję "Gdynia Główna Osobista". W każdy piątek o godzinie 11.00 rozmawiał z ludźmi związanymi z Gdynią, wśród nich pojawiały się znane osobistości jak Urszula Dudziak czy Andrzej Wajda.

Jak podają Wirtualne Media, dwa tygodnie temu nagrał rozmowę z Markiem Przybylikiem. To jeden ze stałych komentatorów "Szkła kontaktowego" w TVN24. Tematem programu była rocznica śmierci Grzegorza Miecugowa. Radio Gdańsk miało wyemitować rozmowę 17 sierpnia.

Jednak w ostatniej chwili kierownictwo zdecydowało się wyemitować archiwalny odcinek audycji. Jacoń opowiada: - Dowiedziałem się o tym na 50 minut przed emisją audycji. Powiedziano mi, że za dużo było w niej o Grzegorzu Miecugowie i "Szkle kontaktowym". Od razu w reakcji na to zapowiedziałem, że odchodzę. Wtedy redaktor naczelny zaczął prosić, żebym zmienił decyzję i ostatecznie wbrew sugestiom swojego zastępcy, zgodził się na emisję rozmowy z Przybylikiem.

d3ce0wn

Wspomnienie o Miecugowie ostatecznie wyemitowano. Jacoń postanowił jednak, że to koniec współpracy z Radiem Gdańsk. Tłumaczy, że sytuacja była "na tyle niedopuszczalna", że trzeba było się rozstać.

Jacoń zgodził się na nagranie dwóch kolejnych audycji, które zostaną zaprezentowane słuchaczom. Ostatnia 31 sierpnia.

Dziennikarz wciąż związany jest ze stacją TVN24. Od lipca 2005 r. prowadzi serwisy informacyjne, a także przygotowuje wieczorne podsumowanie wydarzeń "Dzień po dniu".

d3ce0wn
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ce0wn