Pijani celebryci opowiadają o historii Polski. Czy show "Drunk History" wzbudzi kontrowersje?

Tego w polskiej telewizji jeszcze nie było. Zbliża się premiera programu, w którym historię naszego kraju opowiedzą gwiazdy na alkoholowym rauszu. Czy show wywoła skandal? Specjalnie dla WP skomentowali to uczestnicy programu, Kazimiera Szczuka i Michał Piróg.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Plakat promujący show  "Drunk History – Pół litra historii"
Plakat promujący show "Drunk History – Pół litra historii" (Materiały prasowe)
WP

Jak podaje serwis Wirtualnemedia.pl, formuła programu "Drunk History – Pół litra historii" będzie polegać na tym, że gwiazdy wypiją przed kamerami drinki, a później spróbują odtworzyć dzieje państwa i narodu polskiego. Każdą z opowiadanych przez nich historii widzowie obejrzą w postaci scenek, odegranych przez aktorów w strojach z tamtej epoki. Co ciekawe, wszystkie kwestie będzie wypowiadać bohater odcinka, a aktorzy będą naśladować je ruchem ust. W programie wezmą udział aktorzy, celebryci oraz gwiazdy kabaretu i stand-upu.

WP

"Większość z nas umie się śmiać"

W jednym z odcinków wystąpi Kazimiera Szczuka. Zdradziła nam, czy formuła show może kogoś zszokować.

- Myślę, że oprócz tego napinania muskułów i wygrażania uchodźcom, Polacy mają poczucie humoru. Na pewno podniosą się jakieś oburzone głosy, ale oprócz skłonności do patosu i martyrologii, większość z nas umie się śmiać, to też jest nasza siła. Myślę, że jesteśmy gotowi na "Drunk History" w Polsce - twierdzi Kazimiera Szczuka.

Show oparte jest na amerykańskim formacie o tym samym tytule. Program zadebiutował w 2008 r. i podbił serca zagranicznej widowni. Czy podobnie będzie w naszym kraju? Zapytaliśmy o to Michała Piróga, który również zdecydował się wziąć udział w show.

WP

"Trzeba do tego podejść z dystansem"

- Na wszystkie poważniejsze tematy rozmawiamy po alkoholu, więc nie ma tutaj żadnej kpiny z historii. Trzeba do tego podejść z dystansem. W Stanach Zjednoczonych ten program był wielkim sukcesem, brali w nim udział rewelacyjni aktorzy. Choć w tym show można dowiedzieć się kilku historycznych ciekawostek, to przede wszystkim rozrywka, takie też było zamierzenie stacji Comedy Central - mówi Piróg.

- Czy ten program mógłby być emitowany w TVP? Wtedy musiałby pokazywać mniej prawdziwych informacji - dodaje Michał Piróg.

Tancerz i choreograf zdradził też, że producenci formatu nie oszczędzali na napojach wyskokowych.

WP

- Na planie rzeczywiście piliśmy alkohol. Pytali nas o ulubiony trunek i później nawet gdy prosiłem o wodę dostawałem drinka. Kojarzy pan taką osobę, która pijana na imprezie usiłuje opowiedzieć ciekawą historię? O to właśnie chodziło w tym programie. To naprawdę było zabawne - przyznaje Michał Piróg.

WP

Okazuje się, że twórcy "Drunk History" liczyli się z tym, że format może wzbudzić różne emocje.

- Comedy Central nie boi się kontrowersji, które może wywołać program - zapewnia w rozmowie z tygodnikiem "Newsweek" Daniel Reszka, producent z grupy medialnej Viacom.

Michał Piróg też ma w tej kwestii swoje zdanie.

- Wszystkim, którzy uznaliby program "Drunk history" za skandaliczny, radzę zastanowić się na tym, co mówią na trzeźwo - wyznaje w rozmowie z WP.

WP
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP