Rozrywka"Pierwsza randka" zostaje w TVP. Władze stacji nie przejmują się wynikami oglądalności

"Pierwsza randka" zostaje w TVP. Władze stacji nie przejmują się wynikami oglądalności

"Pierwsza randka" zostaje w TVP. Władze stacji nie przejmują się wynikami oglądalności
Źródło zdjęć: © Youtube.com

13.07.2017 15:38, aktual.: 13.07.2017 16:14

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

To już pewne. Telewizja Polska rozpoczęła prace nad drugim sezonem programu "Pierwsza randka". Decyzja włodarzy stacji jest mocno zaskakująca, bowiem wyniki oglądalności nie napawają optymizmem.

"Pierwsza randka" oparta jest na formacie "First Dates" i nawiązuje do idei szybkich randek. Osoby, które wcześniej się nie znały, zapraszane są na spotkanie do restauracji w centrum miasta. Kelnerzy serwują posiłek, a uczestnicy muszą w krótkim czasie dowiedzieć się jak najwięcej o sobie, by na końcu zdecydować, czy chcą umówić się ponownie. W każdym odcinku prezentowanych jest kilka randek w ciemno.

Program TVP jeszcze przed rozpoczęciem emisji wywołał sporo kontrowersji. I to nie z powodu samej idei show. Wszystko za sprawą wypowiedzi prezesa Kurskiego, który w rozmowie z reporterem Wirtualnej Polski - Piotrem Grabarczykiem - stwierdził, że w programie jest miejsce wyłącznie dla par heteroseksualnych, gdyż randki gejów są niezgodne z Konstytucją RP.

Cóż, nawet zamieszanie, jakie wybuchło po tej wypowiedzi, nie zdołało uratować wyników oglądalności. A te, niestety, nie były nawet zadowalające. Zaledwie 1,02 mln widzów zdecydowało się wieczorem włączyć telewizyjną Dwójkę. Stacja w paśmie nadawania "Pierwszej randki" zajęła ostatnie miejsce wśród tzw. "wielkiej czwórki". Liderem jest TVP1, emitująca wówczas "Ojca Mateusza" i "Sprawę dla reportera". Na drugiej pozycji znalazł się TVN ("Na Wspólnej", "Milionerzy"), a trzeci Polsat ("Nasz nowy dom" i "Przyjaciółki").

Okazuje się jednak, że władze TVP są zadowolone z takich wyników. Świadczy o tym choćby fakt, że zdecydowały się wyprodukować drugi sezon. Jak informuje serwis wirtualnemedia.pl, stacja rozpoczęła już prace na planie kolejnej serii, która na antenie pojawi się jesienią 2017 roku. Show będzie mieć nieco odświeżoną formułę. Zmieni się również obsługa i wystrój restauracji, w której nagrywany jest program.

Tu pobierzesz za darmo aplikację Program TV:

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (5)
Zobacz także