"Paskowy" TVP znowu zaspał. "Wiadomości" zaliczyły kompromitującą wpadkę

"Wiadomości" zaliczyły wpadkę, pokazując materiał TVN24
"Wiadomości" zaliczyły wpadkę, pokazując materiał TVN24
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

04.11.2023 21:19

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wpadki wpisane są w działalność stacji telewizyjnych. Zwłaszcza, kiedy program realizowany jest na żywo. Jednak sobotnie "Wiadomości" nie mają nic na swoją obronę. "Paskowy" dał koncertową plamę.

Kim jest "paskowy" TVP?

Chodzi głównie o hasła, które ostentacyjnie uderzają w krytyków obecnej władzy. Przez lata wyczyny "paskowych" doczekały się wręcz memicznego statusu. Jednak nie zmienia to faktu, że autorom pasków zarzuca się manipulację i szczucie.

Paski opisującą też, co lub kogo widzowie widzą w danej chwili na ekranie - m.in. imię, nazwisko, zawód lub ranga czy przynależność polityczna. I właśnie w tym przypadku w sobotnich "Wiadomościach" ktoś dał plamę.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Wpadka w sobotnich "Wiadomościach"

Mowa o materiale Piotra Pawelca "Antyreforma sprawiedliwości". "Wiadomości" posłużyły się materiałem konkurencyjnej stacji TVN24, a konkretnie fragmentem programu "Rozmowa Piaseckiego", gdzie prowadzący rozmawiał z Krystianem Markiewiczem, prezesem Stowarzyszenia Sędziów Polskich "Iustitia".

Na czym polegała wpadka? Otóż podpis pojawił się w momencie, kiedy na ekranie Konrad Piasecki zadawał pytanie swojemu gościowi.

"Ale się pozmieniali, Kochani" - sarkastycznie skomentował na platformie X profil "Oglądam Wiadomości, bo nie stać mnie na dopalacze", który od lat monitoruje państwowe media.

Kiedy na ekranie pojawił się zabierający głos Markiewicz, pasek pojawił się powtórnie. Tym razem się udało.

W najnowszym odcinku podcastu "Clickbait" rozmawiamy o "Czasie krwawego księżyca" i prawdziwej historii stojącej za filmem Martina Scorsese, sprawdzamy, czy jest się czego bać w "Zagładzie domu Usherów" i czy leniwiec-morderca ze "Slotherhouse" to taki słodziak, na jakiego wygląda. Możesz nas słuchać na Spotify, w Google Podcasts, Open FM oraz aplikacji Podcasty na iPhonach i iPadach.

Źródło artykułu:WP Teleshow
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (176)
Zobacz także