Trwa ładowanie...
29-06-2012 14:18

"Paradoks": Linda powraca! Znowu będzie strzelał

"Paradoks": Linda powraca! Znowu będzie strzelałŹródło: AFP
d3u1l73
d3u1l73

W Łodzi ruszyły zdjęcia do nowego serialu, który już jesienią pokaże telewizyjna Dwójka. Kryminalny *„Paradoks” reżyseruje Greg Zgliński, reżyser świetnego „Wymyku”. W obsadzie zobaczymy m.in. Bogusława Lindę.*

„Paradoks” jest projektem łódzkiego Opus Filmu, który pokonał aż sześćdziesięciu rywali w konkursie TVP na serial o tematyce sensacyjno-kryminalnej.

Scenariusz napisał Igor Brejdygant. Zdjęcia będą powstawały w Łodzi.

d3u1l73

Głównym bohaterem serialu jest niepokorny inspektor Marek Kaszowski, który lubi chadzać własnymi ścieżkami, co nie zawsze podoba się jego zwierzchnikom. W tej roli zobaczymy Bogusława Lindę. Partnerować mu będzie Anna Grycewicz, która zagra Joannę Majewską, komisarz z Biura Spraw Wewnętrznych. Ma ona przyjrzeć się pracy Kaszowskiego.

Scenariusz serialu jest jednym z finalistów konkursu, ogłoszonego przez TVP. Przesłano 118 projektów – z tego 52 propozycje dla TVP1 oraz 66 propozycji dla TVP2.

Dla TVP 1 wybrano projekt o tytule roboczym „Mały Londyn”, współautorstwa Ilony Łepkowskiej i Tadeusza Lampki.

Drugie miejsce zajęły ex aequo projekty „W stronę słońca” Andrzeja Saramonowicza i Małgorzaty Saramonowicz (współtwórców „Lejdis” i „Testosteronu”) oraz „Ucho van Gogha” zgłoszony przez Mirosława Borka.

W konkursie na serial dla telewizyjnej Dwójki zwyciężył „Paradoks”.

d3u1l73
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3u1l73