Trwa ładowanie...
25-08-2016 12:16

Ozzy Osbourne, "Wykute w ogniu", "Konstrukcyjne katastrofy"

Co zobaczymy we wrześniu w History?

Ozzy Osbourne, "Wykute w ogniu", "Konstrukcyjne katastrofy"Źródło: mat. prasowe
ddn2f31
ddn2f31

"Wykute w ogniu"
Seria 2 - wtorki od 13 września o 22:00

"Wykute" w ogniu powraca. W tym oryginalnym turnieju zrealizowanym specjalnie dla kanału HISTORY rywalizują ze sobą najlepsi amerykańscy wytwórcy broni białej, którzy potrafią stworzyć wszystko, od toporów wojennych wikingów, przez samurajskie miecze, po indiańskie sztylety. W każdym odcinku startuje czterech nowych zawodników, którzy walczą o nagrodę główną w wysokości 10 tysięcy dolarów. "Wykute w ogniu" to rzemiosło, legenda i pasja połączone ze sprytem, zaradnością i pomysłowością. Zawodnicy wykonują kilka zadań, w których mają do dyspozycji zestaw narzędzi z garażu i które polegają na stworzeniu poszczególnych elementów wybranej broni prezentowanej w ekscytującym finale. Rezultaty ocenia grono ekspertów, a oglądając zażarty wyścig z czasem, przy okazji dowiadujemy się sporo o historii różnych rodzajów broni.

"Historia świata według Osbourne'ów"
Niedziele od 18 września o 19:00

Jest bogiem heavy metalu, wielkim Ozzym, Księciem Ciemności, ale dla Jacka Osbourne'a to po prostu tata. Przez większość dzieciństwa Ozzy był wiecznie w trasie, ciężko pracując jako wokalista Black Sabbath i własnego zespołu. Na rodzinne wycieczki nie miał zbyt wiele czasu. Teraz Ozzy już nie występuje tak intensywnie i razem z synem wybierają się w podróż, o jakiej zawsze marzyli. Muzyk pasjonuje się historią i namiętnie ogląda kanał HISTORY, ale nigdy nie miał okazji odwiedzić wielu miejsc, które widział tylko w telewizji. Jack podziela te zainteresowania i sporządził listę miejsc i budowli, które w jego przekonaniu zachwycą tatę. W tym miesiącu zapraszamy więc na wspólne wyprawy i poznawanie historii świata widzianej oczami obu Osbourne'ów.

ddn2f31

"Gwiazdy lombardu"
Seria 17 - poniedziałek-piątek od 5 września o 21.00

W arcypopularnych "Gwiazdach lombardu" po raz kolejny zaglądamy za drzwi rodzinnego lombardu w Las Vegas. Trzy pokolenia mężczyzn z rodziny Harrisonów - dziadek Richard, syn Rick i wnuk Corey, tocząc zabawne spory, prowadzą wspólnie interes, który polega przede wszystkim na umiejętnym oszacowaniu wartości przedmiotów przynoszonych jako zastaw, od rzeczy dziwacznych po autentycznie zabytkowe. Przez pierwsze dwa tygodnie na cykl składają się odcinki podwójne, a później pojedyncze.

Programy specjalne na rocznicę zamachów z 11 września
Wtorek (6 września) o 19.00 oraz niedziele (4 i 11 września) o 19.00

Kanał HISTORY poświęca okolicznościowe filmy dokumentalne dotyczące zamachów terrorystycznych z 11 września: "15 lat po 11 września", "102 minuty, które zmieniły Amerykę" oraz "Flaga ze strefy zero". "15 lat po 11 września" raz jeszcze pokazuje dramatyczne wydarzenia z tamtego dnia, a także to, jak Nowy Jork odbudował się po zamachu i upamiętnił jego ofiary. "Flaga ze strefy zero" to odcinek cyklu, w którym Brad Meltzer prosi Amerykanów o pomoc w odnalezieniu zagubionych i skradzionych skarbów amerykańskiej historii i kultury. Jednym z nich jest ta współczesna relikwia: wywieszona przez strażaków na zgliszczach WTC słynna flaga-symbol, która zniknęła dosłownie kilka godzin później. "102 minuty, które zmieniły Amerykę" to ukazany minuta po minucie przebieg zamachów z 11 września 2001 roku. W dwugodzinnym programie nagrodzonym Emmy oglądamy zarejestrowane materiały z ponad stu różnych źródeł, pieczołowicie połączone ze sobą w porządku chronologicznym, ale pozbawione narracji czy komentarza. W ten sposób
powstał niezwykły dokument, który wiernie odtwarza zarówno same wydarzenia z tamtego pamiętnego dnia, jak i towarzyszące im emocje bezpośrednich uczestników i obserwatorów.

ddn2f31

WRZESIEŃ 2016 - PROPOZYCJE H2

"Konstrukcyjne katastrofy"
Czwartki od 29 września o 21.00

Współczesny świat zbudowali inżynierowie. Od wieżowców, przez drogi, po transport lotniczy - wszystko jest ich dziełem. Ale co się dzieje, kiedy inżynierowie popełnią fatalny błąd? "Konstrukcyjne katastrofy" przypominają najsłynniejsze wypadki tego rodzaju i wyjaśniają, co dokładnie się wówczas wydarzyło. Dlaczego zawaliła się estrada pod gołym niebem w Indianie, w wyniku czego zginęło siedem osób? Jakim cudem zniknęła bez śladu kolekcja klasycznych Corvettes? Dlaczego sam z siebie rozerwał się kadłub lecącego samolotu? Co spowodowało, że runęło zadaszenie stadionu? W każdym godzinnym odcinku autorzy rozmawiają z ekspertami i świadkami, ilustrując ich słowa efektowną grafiką komputerową i dramatycznymi materiałami dziennikarskimi z momentu katastrofy.

"Kto tu jest najmądrzejszy"
Poniedziałek-piątek od 5 września o 19:00

ddn2f31

Terry, Randy i Guy mogą wyglądać na przeciętniaków, ale każdy z nich ma iloraz inteligencji powyżej 140. Na co dzień nie chcą się od nas niczym wyróżniać, ale to prawdziwi geniusze, którzy żyją obok nas i znają wszystkie odpowiedzi, a jeśli nawet nie, to szybko je wymyślą. W dodatku bardzo lubią ze sobą rywalizować w tej dziedzinie. Wystarczy ich zebrać razem i zaraz zechcą sprawdzić, który z nich jest najmądrzejszy. W każdym odcinku tego cyklu uczestnicy wymyślają niebanalne wyzwania, z którymi muszą sobie poradzić rywale. To nie jest sprawdzian z bezużytecznej wiedzy; aby wygrać, nie wystarczy to, co się wyczytało w książkach. Zadania mogą się wydawać proste, ale każde z nich kryje jakiś haczyk, który pozwoli wskazać, kto tu naprawdę ma genialny umysł.

"15 lat po 11 września"
Sobota (10 września) o 21.00

11 września 2001 roku 19 ekstremistów islamskich z al-Kaidy porwało w USA cztery samoloty pasażerskie i dokonało samobójczych ataków terrorystycznych. Dwa samoloty zburzyły bliźniacze wieże World Trade Center w Nowym Jorku, trzeci uderzył w Pentagon na obrzeżach Waszyngtonu, a czwarty rozbił się na polu w Pensylwanii. Kanał H2 przypomina tę tragedię specjalnie przygotowanym godzinnym dokumentem pt. "15 lat po 11 września". Raz jeszcze zobaczymy dramatyczne wydarzenia z tamtego dnia, a także to, jak Nowy Jork odbudował się po zamachu i upamiętnił jego ofiary.

(fot. mat. prasowe)
Źródło: (fot. mat. prasowe)
ddn2f31
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
ddn2f31