Trwa ładowanie...
d2c1acy

Wyścig z czasem

Najnowsze informacje
4.1
(188 głosów)
Oceń:

"Wyścig z czasem" to nowy niemiecki serial kryminalny, którego scenariusz oparty jest na hiszpańskim formacie "Odliczanie". Jego unikalna struktura narracji oraz pasjonujące sytuacje, wynikające z codziennego życia, pozwalają widzowi być bardzo blisko wydarzeń. Nigdy do końca nie wiadomo kto jest sprawcą, a kto ofiarą i zacierają się granice pomiędzy dobrem i złem.

Już od pierwszych minut serialu, dla jego bohaterów rozpoczyna się wyścig z czasem. Wydarzenia pokazywane są w sposób retrospektywny, podczas gdy zespół śledczych próbuje zinterpretować wszystkie dowody w sprawie i ocenić doświadczenia poszczególnych świadków, biorąc pod uwagę nie tylko następstwo wypadków, ale również emocje ofiar i sprawców.

Osią całej akcji są żywiołowi oficerowie śledczy – dowodzący specjalną jednostką Jan Brenner (Sebastian Strőbel), który rozwiązując kryminalne zagadki, polega przede wszystkim na swoich przeczuciach oraz jego zgrany zespół, w tym główna partnerka - komisarz Leonie Bongartz (Chiara Schoras).

W pierwszym odcinku będziemy świadkami śledztwa w sprawie egzekucji dwóch mężczyzn, której dokonano na placu w centrum Kolonii. Dzięki ciężarnej kobiecie, będącej świadkiem zdarzenia, śledczy są w stanie szybko zidentyfikować sprawcę, ale mężczyzna niestety ucieka. Wtedy dochodzi do kolejnego morderstwa...

Ciągłe napięcie, wartka akcja i unikalna struktura narracji to nie jedyne atuty tego niezwykłego serialu kryminalnego.

W "Wyścigu z czasem" występują: Sebastian Strőbel, Chiara Schoras, Olivier Stritzel, Andreas Windhuis, Anne Diemer, Philip Baltus.

Wyścig z czasem
Tytuł oryginalny

Countdown

Gatunek

kryminał, sensacyjny, serial

Kraj produkcji

Niemcy

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2c1acy
d2c1acy
d2c1acy