Trwa ładowanie...
dvd
21-06-2010 12:17

"Ostry Dyżur": Sezon 12 już na DVD!

"Ostry Dyżur": Sezon 12 już na DVD!Źródło: Galapagos
d1l5i1d
d1l5i1d

Corday wróciła do Anglii, Chen rzuciła pracę, a Carter wyjechał do Afryki… SHOW MUST GO ON 6-płytowe wydanie DVD – aż 930 minut akcji – od 18 czerwca 2010 na DVD!

Wszystko zaczęło się na Ostrym Dyżurze! Show, który rozpowszechnił modę na seriale medyczne i rozsławił takie gwiazdy jak George Clooney, Noah Wyle czy Julianna Marguiles! 15lat na antenie i nawet 22 miliony widzów przed ekranami! 22 nagrody Emmy i 124 nominacje – serialowy rekord! Złoty Glob i 24 nominacje!

County General to szpital stworzony w wyobraźni Michaela Crichtona (1942-2008) amerykańskiego reżysera scenarzysty i pisarza, uznawanego za twórcę gatunku technothriller (połączenie science-fiction z thrillerem). Crichton, absolwent medycyny na Harvardzie, zaczął pisać na studiach. Początkowo było to zajęcie amatorskie, pozwalające na zarobienie dodatkowych pieniędzy. Kiedy jego pierwsza powieść (Wyższa konieczność)
zdobyła prestiżową nagrodę Edgara, a kolejna („Andromeda” znaczy śmierć) stała się bestsellerem, pisanie stało się sposobem na życie. W 1974 roku Crichton stworzył oparty na własnych doświadczeniach scenariusz, będący niejako zapisem wydarzeń z izby przyjęć. Skrypt poszedł jednak do szuflady, a autor skoncentrował się na pracy nad fantastycznym Parkiem Jurajskim. Celem ekranizacji powieści, na początku lat 90. Crichton spotkał się ze Stevenem Spielbergiem. Po ukończeniu Parku, duet kontynuował współpracę – pojawił się nowy projekt, uprzednio rozpoczęty przez Spielberga film o środowisku
lekarskim. Crichton wyłowił swój zapomniany scenariusz, a pełnometrażowy obraz zamienił się w serial telewizyjny, wyprodukowany przez związanego z Amblin Entertainment Johna Wellsa oraz Studia Warner.

Ostry Dyżur jest jednym z najbardziej kasowych seriali telewizyjnych, a występujący w nim aktorzy przeszli do historii kina (to tutaj na dobre rozpoczęła się zawrotna kariera George’a Clooneya). Jednak na początku lat 90. projekt tego typu był dużą innowacją i budżet przeznaczony na produkcję został ograniczony. Pierwsze odcinki nakręcono w opuszczonym Linda Vista Community Hospital w Los Angeles. Zatrudniono mało rozpoznawalne twarze – Anthony Edwards, Sherry Stringfield, Noah Wyle, Eriq La Salle i Julianna Marguiles. Z czasem na antenie zaczęły pojawiać się coraz popularniejsi aktorzy– Paul McCrane, Laura Innes czy Alex Kingston, a kolejne gwiazdy kina gościnnie występowały na planie!

Premierowa emisja serialu miała miejsce 19 września 1994 roku na antenie stacji NBC. I tak na antenie przetrwał 15 lat (piętnaście sezonów, do 2 kwietnia 2009), zdobywając całą gamę nagród i wyróżnień, w tym 22 nagrody Emmy i Złoty Glob! Przed ekranami, tylko w USA zasiadały nawet 22 miliony widzów! A Ty? Zasiądziesz przed telewizorem?

d1l5i1d

W sezonie 11:

Corday została zawieszona po przeprowadzaniu nieautoryzowanej transplantacji na dwóch nosicielach wirusa HIV. Pokonana przez zarząd County General, zdecydowała się wrócić do rodzinnej Anglii… Sfrustrowana Chen rzuciła pracę w samym środku dyżuru w wigilijny wieczór, Abby rozpoczęła staż, a Kovac miotał się w związku z niezdecydowaną Sam. Weaver odnalazła swoją biologiczną matkę i straciła ją wkrótce po wyznaniu, że jest lesbijką. Tymczasem cierpiący na depresję Carter zdecydował, że uleczyć może go tylko kolejny wyjazd do Afryki i powrót do Kem.

Zobacz także:

[

POLSKIE SEKSBOMBY BEZ MAKIJAŻU I STYLIZACJI ]( http://teleshow.wp.pl/obnazamy-polskie-serialowe-seksbomby-6034033566327937g )
[

GRZECZNE DZIEWCZYNKI NA "NAGICH" OKŁADKACH ]( http://teleshow.wp.pl/grzeczne-dziewczynki-szaleja-6034033195443329g )
[

KULISY KRĘCENIA SERIALI. ZOBACZCIE! ]( http://teleshow.wp.pl/kulisy-krecenia-seriali-zobaczcie-6034033576149633g )
[

DZIENNIKARKA UBLIŻYŁA NIEPEŁNOSPRAWNEJ ]( http://film.wp.pl/polsat-zaplaci-za-wyskoki-kazimiery-szczuki-6025283571462785g ) W sezonie 12:

d1l5i1d

Kovac daje z siebie wszystko, aby utrzymać związek z Sam i być prawdziwym ojcem dla jej syna. Czasami jednak „wszystko” to za mało. Po kolejnym, tym razem ostatecznym, rozstaniu z Taggart, Luka szuka pocieszenia w ramionach dawnej kochanki…

Z Iraku wraz z zaskakującym pomysłem powraca Gallant. Neela, która nadal nie zdecydowała, kim jest (Hinduską? Brytyjką?) wkrótce staje się amerykańską wdową.

Także Barnett dokonuje ważnych wyborów i sprowokowany przez Weaver porzuca pracę w szpitalu na rzecz kariery muzycznej. Szybko jednak odkrywa, gdzie jest jego miejsce – tym bardziej, że ulubiona koleżanka potrzebuje dużego wsparcia…

d1l5i1d

Po odejściu Jing Mei, Pratt usiłuje od nowa urządzić swoje życie osobiste – wizyta ojca, który przed lata żył z dala od rodziny jeszcze bardziej wszystko komplikuje. Nie mogąc odnaleźć się na izbie przyjęć, podejmuje decyzję o wyjeździe do… Afryki.

Weaver mierzy się z toną papierowej roboty i zarzutami dotyczącymi zatrudnienia nowego lekarza dyżurnego, tajemniczego dr Clemente. Samotne macierzyństwo pozbawia Kerry resztek energii, a bolące biodro jeszcze bardziej pogarsza sytuację.

Największą wadą Abby jest wycofywanie się, gdy tylko przestaje się układać. Tym razem udaje jej się doprowadzić coś do końca i prawdopodobnie po raz pierwszy w życiu, nie odwrócić kota ogonem. Teraz jest odpowiedzialna już nie tylko za siebie…

d1l5i1d

Studenci chcą być stażystami… Stażyści chcą być lekarzami dyżurnymi… A lekarze dyżurni chcą mieć spokój! Odwiedź to miejsce!

Ostry Dyżur Sezon 12 już na DVD od 18 czerwca! Na DVD aż 930-minut serialu oraz wspaniałe dodatki specjalne – wcześniej niepublikowane sceny dodatkowe!

Zobacz także:

[

POLSKIE SEKSBOMBY BEZ MAKIJAŻU I STYLIZACJI ]( http://teleshow.wp.pl/obnazamy-polskie-serialowe-seksbomby-6034033566327937g )
[

GRZECZNE DZIEWCZYNKI NA "NAGICH" OKŁADKACH ]( http://teleshow.wp.pl/grzeczne-dziewczynki-szaleja-6034033195443329g )
[

KULISY KRĘCENIA SERIALI. ZOBACZCIE! ]( http://teleshow.wp.pl/kulisy-krecenia-seriali-zobaczcie-6034033576149633g )
[

DZIENNIKARKA UBLIŻYŁA NIEPEŁNOSPRAWNEJ ]( http://film.wp.pl/polsat-zaplaci-za-wyskoki-kazimiery-szczuki-6025283571462785g )

d1l5i1d
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1l5i1d