Ostra kpina z polityków PiS i Solidarnej Polski. TVN24 pokazał "kompromitujące" zdjęcia

"Szkło kontaktowe" przypomniało zdjęcia, o których poseł Kowalski pewnie chciałby zapomnieć
"Szkło kontaktowe" przypomniało zdjęcia, o których poseł Kowalski pewnie chciałby zapomnieć
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe, PAP

29.08.2022 23:48, aktual.: 30.08.2022 07:09

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Dziś uderzają w Niemcy, domagają się wojennych rekompensat, oskarżają o zakusy wobec Polski i spiskowanie z Tuskiem. Jednak kilkanaście lat temu sami uczestniczyli w spotkaniach sponsorowanych przez niemiecką fundację. "Szkło kontaktowe" pokazało stare zdjęcia polityków obozu rządzącego. - Nie wyglądają na specjalnie zmartwionych - ironizował prowadzący program TVN24.

Granie na antyniemieckich resentymentach to jedna z głównych narracji prawej strony politycznej i rządowych mediów. W "Wiadomościach" TVP co rusz pojawiają się materiały o takim wydźwięku (dokładające do tego Donalda Tuska), a wśród polityków uderzających w takie nuty prym wiedzie m.in. Janusz Kowalski.

Jedną z nich jest Fundacja Konrada Adenauera, założona w 1955 r. niemiecka organizacja pozarządowa o profilu chadeckim. W programie "Szkło kontaktowe" przypomniano, że w przeszłości Kowalski i jego koledzy sami uczestniczyli w spotkaniach finansowanych przez wiodący niemiecki think tank.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

- Znalazłem takiego tweeta ze starymi zdjęciami ze spotkania organizowanego przez Fundację Konrada Adenauera. Niech pan zobaczy, kto tam stoi: pan Jaki, pan Kowalski, obecny minister spraw zagranicznych pan Szymkowski vel Sęk - wyliczał Wojciech Zimiński.

- Czy pan myśli, że jak oni sobie przypominają te spotkania z młodości fundowane przez niemiecką fundację, to z taką przykrością je wspominają? - kontynuował dziennikarz, który zauważył, że politycy nie wyglądają na specjalnie zmartwionych.

Obecny w studiu Krzysztof Daukszewicz wyraził natomiast troskę, aby wspomniane zdjęcia nie dotarły do prezesa.

Zdjęcia zostały pierwotnie zamieszczone na Twitterze przez Marka Zagrobelnego, byłego członka partii Jarosława Kaczyńskiego, który niedawno wydał książkę rozliczeniową "Pokochać PiS", a w rozmowie z dziennikarzem Wirtualnej Polski Sebastianem Łupakiem przekonywał, że "uległ zbiorowej schizofrenii".

"Janusz Kowalski, będąc w Zarządzie Głównym Młodych Konserwatystów od roku 2003, zapewne zatwierdzał dotacje od Fundacji Konrada Adenauera na Zjazd Krajowy MK, który się odbył w czerwcu 2004 w Lesznie k. Warszawy. Kilka z tych zdjęć jest właśnie z Leszna" - pisze Zagrobelny, tłumacząc, że MK było nieformalną młodzieżówką PiS.

Źródło artykułu:WP Teleshow
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (219)
Zobacz także