Okrutnie kpi z Kowalskiego. Poseł Solidarnej Polski walczy o duszę gwiazdy TVN24

Między Katarzyną Kasią a Januszem Kowalskim jest szczególna "więź"
Między Katarzyną Kasią a Januszem Kowalskim jest szczególna "więź"
Źródło zdjęć: © East News, Materiały prasowe

29.05.2022 22:21, aktual.: 30.05.2022 06:59

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Janusz Kowalski od pewnego czasu dość często pojawia się w "Szkle kontaktowym". Powodem są oczywiście jego zaskakujące wypowiedzi. Szczególnie kpi z niego prowadząca program Katarzyna Kasia. Co na to poseł?

Program "Szkło kontaktowe" to magazyn satyryczno-publicystyczny nadawany na kanale TVN24 od 2005 r. Od 2020 r. jedną z prowadzących jest dr Katarzyna Kasia. To polska filozofka, wykładowczyni akademicka, publicystka i dziennikarka obdarzona nie tylko nieprzeciętną inteligencją, ale i sarkastycznym poczuciem humoru.

Kasia wielokrotnie na antenie "wyznawała miłość" posłowi Solidarnej Polski Januszowi Kowalskiemu, którego zaskakujące wypowiedzi (wszyscy pamiętamy "Horban groził mi nożem") są dość często przywoływane w programie.

Jednak mimo wyraźnych, nieraz okrutnych kpin pod swoim adresem Janusz Kowalski nie traci zimnej krwi. Pod postami "Szkła kontaktowego" wdaje się w polemikę i stara się przekonywać do swoich racji.

A to nie wszystko. W rozmowie z "Super Expressem" Kowalski zdradził, że prowadzi… walkę o duszę Katarzyny Kasi.

- Nie ukrywam, że walczę o Katarzynę Kasię. Walczę, żeby przeszła na dobrą stronę mocy, żeby postawiła na Polskę, żeby zrozumiała nasze argumenty. Robię to w imię idei i walki o duszę pani Kasi i o to, żeby rzeczywiście ten dialog podejmować, który zaczęło "Szkło Kontaktowe", a ja z chęcią go podjąłem. Co się stanie, zobaczymy - zdradził Janusz Kowalski.

W rozmowie z tabloidem polityk przyznał też, że komentuje posty programu, aby jego głos dotarł do elektoratu opozycji. Nie jest tajemnicą, że politycy jego ugrupowania nie pojawiają się w TVN24.

- Prowadzę swoistego rodzaju dialog ze "Szkłem Kontaktowym", który jest źródłem informacji dla elektoratu Platformy i Szymona Hołowni. Ja uważam, że zawsze lepiej prowadzić dialog, niż go nie prowadzić, jeśli jest możliwość przekonania kogoś do swoich racji - zapewnia Kowalski.

Słuchasz podcastów? Jeśli tak, spróbuj nowej produkcji WP Kultura o filmach, netfliksach, książkach i telewizji. "Clickbait. Podcast o popkulturze" dostępny jest na Spotify oraz w aplikacji Podcasty na iPhonach i iPadach. A co jeśli nie słuchasz? Po prostu zacznij.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (267)
Zobacz także