Trwa ładowanie...
d4a91sf

"Osiecka" znowu się spóźni? TVP wiążę z serialem ogromne nadzieje

O serialu opowiadającym o życiu Agnieszki Osieckiej zrobiło się głośno rok temu. Jacek Kurski widział w "Osieckiej" materiał na kolejny hit TVP, ale premiera znowu stanęła pod znakiem zapytania.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Magdalena Popławska jako Agnieszka Osiecka
Magdalena Popławska jako Agnieszka Osiecka (filmpolski.pl)
d4a91sf

Premiera "Osieckiej" była wstępnie zaplanowana na wiosnę 2020 r. Później serial miał być hitem jesiennej ramówki. Jak podaje portal Press.pl, nad produkcją znowu zebrały się czarne chmury i nie ma co liczyć na premierę w tym roku.

Maryla Rodowicz: "Agnieszka Osiecka polubiłaby raperów Quebo czy Matę"

Serial o Agnieszce Osieckiej to jedna z najbardziej oczekiwanych, i szumnie zapowiadanych produkcji TVP. "Fascynująca biografia artystki zostanie przedstawiona w 13 odcinkach. Jej tłem będą artystyczne, obyczajowe oraz polityczne realia tamtych czasów - od edukacji w komunistycznej szkole, przez studia na łódzkiej Szkole Filmowej, świat studenckich teatrzyków, aż po spektakularne sukcesy oraz porażki Osieckiej. Zarówno w walce z cenzurą, jak i wynikające z nietrafionych życiowych wyborów" – pisano w oficjalnej zapowiedzi.

d4a91sf

Rok temu ówczesny prezes TVP Jacek Kurski mówił wprost, że wiąże z "Osiecką" ogromne nadzieje.

- W pewnym sensie jest to porównywalna produkcja do hitowej "Anny German" sprzed paru lat, którą oglądało ponad 6 mln widzów. Pamiętajmy jednak, że telewizja w ostatnich latach się rozhermetyzowała - jeśli "Osiecka" przyciągnie 3 mln oglądających, to będę z tego wyniku zadowolony – mówił Kurski na konferencji zapowiadającej jesienną ramówkę.

W rolę tytułowej bohaterki, na różnych etapach jej życia, wcieliły się Eliza Rycembel oraz Magdalena Popławska, laureatka nagrody imienia Osieckiej na Festiwalu Piosenki Aktorskiej. W obsadzie znaleźli się także: Piotr Żurawski, Maria Pakulnis, Jan Frycz, Jędrzej Hycnar, Mikołaj Roznerski, Grzegorz Małecki, Tomasz Włosok, Aleksandra Pisula, Karolina Piechota, Aleksandra Konieczna i Wiktoria Gorodeckaja.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4a91sf

Podziel się opinią

Share
d4a91sf
d4a91sf