Ordynarna manipulacja w TVP. Nawet nie drgnęła mu powieka

Miłosz Kłeczek stanął w obronie Magdaleny Ogórek
Miłosz Kłeczek stanął w obronie Magdaleny Ogórek
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

25.05.2023 22:43, aktual.: 26.05.2023 07:34

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Po tym, jak Magdalena Ogórek i Rafał Ziemkiewicz z TVP Info zostali skazani prawomocnym wyrokiem za zniesławienie, stacja rzuciła im się na pomoc. Do sprawy odniósł się też Miłosz Kłeczek, jednak jego słowa w programie "O tym się mówi" okazały się czystą manipulacją.

Nie milkną echa prawomocnego wyroku skazującego Magdalenę Ogórek i Rafała Ziemkiewicza za zniesławienie. Chodzi o słowa, jakie w lutym 2019 r. padły na antenie TVP Info pod adresem psychoterapeutki i aktywistki Elżbiety Podleśnej, która brała udział w demonstracji pod siedzibą TVP.

"Szarpanina i przemoc"

2 lutego 2019 r. protestujący na widok wychodzącej z budynku telewizji publicznej Magdaleny Ogórek krzyczeli m.in. "wstyd i hańba" czy "sprzedajna kłamczucha". Demonstranci otoczyli też jej samochód. Pracownica TVP Info stwierdziła na Twitterze, że ktoś opluł jej auto i okleił naklejkami.

" […] wyzwiska, rzucanie się pod koła. Szarpanina i przemoc. Tak wyglądał mój wyjazd z TVP" - pisała.

Jednak z zeznań, jakie prezenterka złożyła w styczniu 2020 r., wynika, że nikt nie uszkodził jej auta, nie było też sugerowanej napaści. Ostatecznie Podleśną uniewinniono, a Ogórek nigdy nie sprostowała swojego tweeta.

"Quasi-lekarskie umiejętności"

W lutym 2019 r. Ogórek i Ziemkiewicz podważali kompetencje zawodowe Podleśnej na antenie TVP Info. W programie "W tyle wizji" sugerowali, że namawia swoich pacjentów do udziału w antyrządowych manifestacjach i agituje politycznie podczas spotkań terapeutycznych.

Prowadzący "W tyle wizji" mówili, że Podleśna "manipuluje ludzką psychiką" i wykorzystuje swoje "quasi-lekarskie umiejętności", a ludzie, z którymi demonstrowała, "zachowują się, jakby mieli fachowo zrobione pranie mózgu".

Podleśna podała ich do sądu. Sąd drugiej instancji nie miał wątpliwości, że wszystko, co powiedzieli Ogórek i Ziemkiewicz, było oparte na kłamstwie. Skazani muszę zapłacić 10 tys. zł grzywny.

"Za to, że została napadnięta, będzie musiała zapłacić grzywnę"

Z kolei w czwartkowych "Wiadomościach" widzowie mogli usłyszeć, że to "kneblowanie ust mediom", a słowa pracowników TVP Info to "rzekome zniesławienie".

Do sprawy odniósł się też Miłosz Kłeczek w czwartkowym programie "O tym się mówi" w TVP Info, którego gościem była Małgorzata Wasserman.

- Czy pani słyszała o prawomocnym wyroku, jaki wydał sąd w Warszawie, który skazał naszą koleżankę Magdalenę Ogórek za zniesławienie organizatorki napaści na panią redaktor przed siedzibą TVP? Pani redaktor za to, że została napadnięta, będzie musiała zapłacić grzywnę - zwrócił się do posłanki PiS, kładąc mocny akcent na ostatnie słowo swojej wypowiedzi.

Tym samym pracownik TVP Info powielił nieprawdziwą narrację na temat zajścia pod TVP z lutego 2019 r. Nie wspomniał też, że informacje, jakie rozpowszechniła Ogórek w programie TVP Info, nie mieściły się w ramach wolności słowa.

Rozmówczyni Kłeczka też nie odniosła się do skandalicznych słów Ogórek i Ziemkiewicza, skupiając się na demonstracji sprzed czterech lat i wyroku, który "nie mieści się jej w głowie".

Kim jest Miłosz Kłeczek?

Miłosz Kłeczek w ostatnich latach robi karierę w TVP Info. Jako reporter z Sejmu i Senatu zdobył uwielbienie prezesa Kurskiego, który nagrodził go własnym programem. Choć wcześniej pracował w TVN24, TTV i TVN Meteo podczas sporu o tzw. lex TVN zaciekle atakował konkurencyjną stację.

W najnowszym odcinku podcastu "Clickbait" bierzemy na warsztat kontrowersje wokół "Małej syrenki", rozprawiamy o strajku scenarzystów i filmach dokumentalnych oraz zdradzamy, jakich letnich premier kinowych nie możemy się doczekać. Możesz nas słuchać na Spotify, w Google Podcasts, Open FM oraz aplikacji Podcasty na iPhonach i iPadach.

Źródło artykułu:WP Teleshow
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (316)
Zobacz także