Trwa ładowanie...

Opole 2016: Jacek Kurski wygwizdany przez publiczność

Share
Opole 2016: Jacek Kurski wygwizdany przez publiczność
Źródło: AKPA
dvn2tek

Ostatnim koncertem 53. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu był "Grand Prix Publiczności - Złote Opole". Na scenie zaprezentowało się 21 muzycznych gwiazd, które zaśpiewały swoje największe szlagiery. Publiczność usłyszała hity m.in. Dody, Justyny Steczkowskiej, Maryli Rodowicz, Andrzeja Piasecznego, Krystyny Prońko oraz Haliny Frąckowiak. Decyzją widzów, autorem najlepszego przeboju ostatnich lat został Michał Szpak z utworem "Jesteś bohaterem".

Nazwisko zwycięzcy i nagrodę w wysokości 30 tys. złotych wręczył Jacek Kurski. Gdy tylko prezes Telewizji Polskiej pojawił się na scenie, widownia zgromadzona w opolskim amfiteatrze zaczęła głośno gwizdać i krzyczeć, chwilami skutecznie zagłuszając przemowę szefa TVP.

- Witam i pozdrawiam Opole. Witam i pozdrawiam widzów Telewizji Polskiej w kraju i za granicą, którzy oglądają nas za pośrednictwem TVP Polonia. Szanowni państwo, w wielu krajach aplauz wyraża się poprzez gwizdy, dlatego witam również cudzoziemców w Opolu. Witam państwa bardzo serdecznie. Ale łączy nas jedno: kochamy polską muzykę, kochamy polskie piosenki. I teraz cudzoziemców proszę, żeby pozwolili dowiedzieć się polskiej widowni, kto dostał Grand Prix 2016 "Złote Opole" - mówił niestrudzenie Kurski, uśmiechając się do kamer.

dvn2tek

Publiczność zamieniła gwizdy na owacje dopiero, gdy na scenę wszedł laureat - Michał Szpak. Warto również dodać, że po koncercie Kurski odwołał zapowiadane oficjalne spotkanie z dziennikarzami. Prezes TVP błyskawicznie zniknął z terenu amfiteatru, unikając kontaktu z mediami. Zamiast niego, na tzw. ściance pojawiły się pracownice biura prasowego Telewizji Polskiej, które usiłowały wyjaśnić zaistniałą sytuację.

- Bardzo przepraszamy, ale obiecane spotkanie jednak się nie odbędzie. Tylko taki komunikat mamy teraz państwu do przekazania. Nie można wykluczyć, że spotkanie odbędzie się w poniedziałek. Będziemy informować o tym państwa na bieżąco - usłyszeli dziennikarze.

Zobacz także: Stanisław Soyka o festiwalu w Opolu: "Troszkę zaczęło się pruć. W grę wchodzić zaczęły interesy"

dvn2tek

Podziel się opinią

Share
dvn2tek
dvn2tek