Trwa ładowanie...

Wyciekły zapisy z umowy. Kary za krytykę dla uczestniczek programu Sablewskiej zwalają z nóg

Program Sablewskiej "10 lat młodsza w 10 dni" powrócił na antenę i wywołuje skrajne emocje. Uczestniczki poprzednich edycji nie raz krytykowały prowadzącą program za nieudane metamorfozy. Okazuje się jednak, że zapisy w umowach poprzednich edycji przewidują wysokie kary za negatywne wypowiedzi na temat programu.

Maja Sablewska przeprowadza metamorfozy w programie "10 lat młodsza w 10 dni"Maja Sablewska przeprowadza metamorfozy w programie "10 lat młodsza w 10 dni"Źródło: Licencjodawca, fot: AKPA
d2y5lja
d2y5lja

"10 lat młodsza w 10 dni" to uwielbiany przez Polaków program emitowany na kanale Polsat Café. Zgłaszają się do niego uczestniczki, które pod opieką sztabu stylistów Mai Sablewskiej pragną przejść metamorfozę.

W przeszłości zdarzało się, że program był krytykowany przez byłe uczestniczki. Chodziło nie tylko o źle dobrane ubrania czy fryzury. Niektóre z pań zarzucały produkcji, że obiecywała im zabiegi upiększające, które nigdy nie zostały wykonane.

Mówiono również o umowie, której uczestniczki albo nie dostawały wcale, albo w ostatnim momencie, tak, że miały za mało czasu, by zapoznać się z jej treścią.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Maja Sablewska o niezadowoleniu uczestniczek swojego show z metamorfoz: "Nie mówią wprost, czego chcą"

A sama umowa również była kontrowersyjna. Plejada przytoczyła jej treść. Wynika z niej, że uczestniczki miały powstrzymywać się od negatywnych wypowiedzi na temat programu przez 20 lat.

d2y5lja

"Uczestnik zobowiązuje się do zachowania informacji poufnych w ścisłej tajemnicy przez okres obowiązywania niniejszej umowy oraz przez czas nieokreślony po jej rozwiązaniu lub wygaśnięciu [...]. Uczestnik zobowiązany jest w okresie dwudziestu lat od dnia podpisania umowy powstrzymać się od publicznego wygłaszania negatywnych opinii na temat audycji" - czytamy.

Ile??? Ogromne kary za złamanie umowy

Za złamanie umowy przewidziano bardzo wysokie kary: "W przypadku niewykonania lub nienależytego wykonania przez uczestnika obowiązków wynikających z umowy zapłaci on producentowi karę umowną w wysokości 60 tys. zł za każde naruszenie. W przypadku opóźnienia audycji z winy uczestnika zapłaci on producentowi karę umowną 60 tys. zł. W przypadku spóźnienia się na plan uczestnik zapłaci 30 tys. zł za każdą godzinę spóźnienia".

Wysoka kara obowiązywała również za odstąpienie od umowy: "W przypadku cofnięcia przez uczestnika któregokolwiek z zezwoleń lub zgód uczestnik będzie zobowiązany do zapłaty kary umownej w wysokości 99 tys. zł".

d2y5lja

W 52. odcinku podcastu "Clickbait" rozwiązujemy "Problem trzech ciał" Netfliksa, zachwycamy się "Szogunem" na Disney+ i wspominamy najlepsze seriale 2023 roku nagrodzone na gali Top Seriale 2024. Znajdź nas na Spotify, Apple Podcasts, YouTube, w Audiotece czy Open FM. Możesz też posłuchać poniżej:

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2y5lja
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2y5lja