TVP świętuje sukces TVP. O tym materiale będzie głośno

TVP świętuje sukces stacji
TVP świętuje sukces stacji
Źródło zdjęć: © AKPA | Piętka Mieszko

31.01.2021 22:25

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W niedzielnym wydaniu "Wiadomości" TVP poświęciło ponad 6 minut na chwalenie się sukcesami, które udało się osiągnąć stacji w ciągu 5 lat.

W niedzielnym wydaniu "Wiadomości" nie zabrakło kontrowersji. Podkreślano potęgę Polski w kontekście szczepień i skrytykowano Komisję Europejską. Nie zabrakło również wzmianki o WOŚP. TVP poświęciło temu tematowi całe 17 sekund. Jednak połączono go ze Strajkiem Kobiet i określono jako "festiwal absurdów i hipokryzji".

Tuż po 5 i pół minutowej nagonce na Strajk Kobiet przyszedł czas na wychwalanie działań TVP. Na wstępie Michał Adamczyk rozpływał się nad wzrostem oglądalności. Później przyszedł czas na wypowiedzi prezesa stacji, Jacka Kurskiego.

Świętują swój sukces. 6 minut zachwytu TVP nad TVP

"Telewizja Polska łączy pokolenia" - taki pasek pojawił się jako zapowiedź materiału o sukcesach TVP. "Tworzymy historię" - słyszymy już na początku. Po tym stwierdzeniu przyszedł czas na przedstawienie tytułów programów, które można obejrzeć na antenie. "Wojenne dziewczyny", "Ludzie i Bogowie" to tylko nieliczne produkcje Telewizji Polskiej.

Jak można się domyślić, nie zabrakło również komentarza skierowanego przeciwko zwolennikom aborcji. Wypowiedź Jacka Kurskiego dotyczyła zagranicznych seriali, które "widzowie chcą oglądać". "'Czerwona królowa' - tragiczny serial, ale pokazujący, jaką potwornością jest KGB, jakie piekło dla kobiet rodzi aborcja" - stwierdził prezes Telewizji Polskiej.

W materiale podkreślono również, że w historii TVP nie zawsze było kolorowo. "5 lat temu TVP była marginalizowana i wypychana z rynku przez komercyjną konkurencję. Oglądalność spadała, brakowało pieniędzy, ramówka była powtórkowa, uboga, a dziennikarze masowo zwalniani" - usłyszeli widzowie.

Nie zabrakło także wypowiedzi widzów. "Bardzo dobrze, że poszła do przodu. Ja uważam, że włączenie tej muzyki disco polo jest wielkim sukcesem" - stwierdziła jedna z pytanych osób.

Zobacz także: WOŚP 2021. Jurek Owsiak ostro do TVP: Niczego nie umiecie zrobić dobrze

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (171)
Zobacz także