Trwa ładowanie...
d4mz3wu

"O! Polskie przeboje”: nowe muzyczne show w TVP

W wiosennej ramówce TVP1 znajdzie się program "O! Polskie przeboje”, w którym wystąpią młodzi artyści aspirujący do tytułu gwiazdy. "Telewizja Polska jest otwarta na wszelkie gatunki muzyczne. Wyobrażam sobie sytuację, w której autor piosenki z gatunku disco polo występuje w programie” - powiedział portalowi Wirtualnemedia.pl wiceprezes TVP Maciej Stanecki. Warto przypomnieć, że niedawno prezes TVP, Jacek Kurski, przyznał, że jest wielkim fanem Zenona Martyniuka. Czy w "O! Polskie przeboje” znajdą jego następcę?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Maciej Stanecki i Jacek Kurski
Maciej Stanecki i Jacek Kurski (East News, Fot: Stefan Maszewski/REPORTER;)
d4mz3wu

Jak informuje portal Wirtualnemedia.pl nad programem "O! Polskie przeboje” Telewizja Polska pracuje od połowy ubiegłego roku. Producentem show jest Maciej Pawlicki, a reżyserem - Radek Kobiałko.

- Jesteśmy przekonani, że ważną sprawą w Telewizji Polskiej jest promocja polskich przebojów, debiutów i premier. Szukaliśmy formatu, który najlepiej realizowałby tę formułę. Z takim pomysłem przyszli do nas twórcy show "O! Polskie przeboje” - wyjaśnił w rozmowie z portalem wiceprezes Telewizji Polskiej, Maciej Stanecki.

Ideą programu "O! Polskie przeboje” jest wyłanianie artystów, których pokocha widownia i promocja rodzimej muzyki. W show rywalizować będą wokaliści i zespoły, prezentujący autorskie piosenki. Zwycięzców wybierze publiczność w głosowaniu sms-owym. Najlepsi wystąpią podczas tegorocznego Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu.

d4mz3wu

- Telewizja Polska jest otwarta na wszelkie gatunki muzyczne. Chodzi o oryginalność. Wyobrażam sobie sytuację, w której autor piosenki z gatunku disco polo wystąpi w "O! Polskich przebojach” - odpowiadał prezes Maciej Stanecki.

Warto przypomnieć, że Telewizja Polska została współorganizatorem gali "25 lat disco polo w Polsce”. Pochlebnie o tym gatunku i jego przedstawicielach wypowiadał się Jacek Kurski.

- Zenek Martyniuk jest najwybitniejszym przedstawicielem muzyki disco polo, uwielbianym przez Polaków, ma 100 mln odsłon na YouTubie. Pomysł zaproszenia go na "Sylwestra z Dwójką” był genialny. Trzeba skończyć z pruderią i hipokryzją. Nie ma przecież piękniejszej piosenki o miłości niż "Taką cię wyśniłem” - mówił przed sylwestrem portalowi Wirtualnemedia.pl prezes TVP.

"O! Polskie przeboje” trafią na antenę wiosną. TVP1 nie podaje na razie ani pasma, ani prowadzących. Z nieoficjalnych informacji Wirtualnemedia.pl wynika, że program będzie emitowany w sobotnie popołudnia.

   AKPA
(AKPA)
d4mz3wu

Podziel się opinią

Share
d4mz3wu
d4mz3wu