Trwa ładowanie...
d1pqsog

Nowy polski serial kryminalny z Kuleszą. AXN zatrudnił producentów "Dextera"

Telewizja AXN rozpoczyna zdjęcia do nowego serialu "Ultraviolet" w reżyserii Jana Komasy ("Miasto 44", "Sala samobójców") i Sławomira Fabickiego ("Miłość", "Zbrodnia 2").
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Agata Kulesza
Agata Kulesza (WP.PL)
d1pqsog

"Ultraviolet" opowiada historię trzydziestoletniej Oli Serafin, która z grupą poznanych w internecie detektywów amatorów rozwiązuje sprawy kryminalne, których nie jest w stanie wyjaśnić policja.

Osobiste przejścia zmusiły kobietę do opuszczenia Londynu i powrotu do rodzinnej Łodzi. Pewnej nocy, prowadząc samochód, jest świadkiem tragicznego zdarzenia. Policja uznaje je za samobójstwo i zamyka sprawę, z czym nie zgadza się Ola. Decyduje się znaleźć wyjaśnienie na własną rękę i szuka pomocy w sieci.

Na ekranie zobaczymy m.in. Martę Nieradkiewicz ("Zjednoczone stany miłości", Kamper, Płynące wieżowce), Agatę Kuleszę (Róża, Ida, Moje córki krowy) i Bartłomieja Topę ("Karbala", "Wataha", "Sługi boże", "Druga szansa").

d1pqsog

Scenarzystami "Ultravioletu" są Igor Brejdygant ("Palimpsest", "Paradoks", "Zbrodnia"), Agnieszka Pilaszewska ("Samo życie", "Przepis na życie"), Błażej Dzikowski (cztery części serii "Legendy Polskie"), Filip Kasperaszek ("A Story About Ian", "Nantucket sun") i Paulina Murawska ("Komisarz Alex", "Być jak Kazimierz Deyna").

W realizację zaangażowani są także twórcy amerykańscy - producentami wykonawczymi są Wendy West ("Dexter", "Czarna lista") i Barry Josephson ("Kości", "Zaczarowana", "Bardzo Dziki Zachód").

Produkcja inspirowana jest książką Deborah Halber "The Skeleton Crew" oraz osobistymi doświadczeniami Wendy West.

Premiera powstającego w Łodzi 10-odcinkowego serialu kryminalnego jest przewidziana na jesień 2017 roku w AXN.

d1pqsog
ONS.pl
ONS.pl
d1pqsog

Podziel się opinią

Share

d1pqsog

d1pqsog