Trwa ładowanie...

Nowe informacje w sprawie Gienka Loski. Muzyk przechodzi badania

Są kolejne wiadomości na temat stanu zdrowia muzyka. Artysta przechodzi kompleksowe badania w szpitalu w Brześciu, a ich wyniki pozwolą podjąć decyzje co do kolejnych etapów leczenia i rehabilitacji.

Nowe informacje w sprawie Gienka Loski. Muzyk przechodzi badaniaŹródło: East News, fot: East News
d12yb33
d12yb33

Zbiórka na rzecz Gienka Loski spotkała się z ogromnym odzewem. Dzięki darczyńcom udało się zaspokoić najpilniejsze potrzeby, przede wszystkim rehabilitacyjne łóżko medyczne i odsysającą wydzieliny aparaturę. Ze zgromadzonych środków udało się także zakupić zapas środków higienicznych, odżywek, lekarstw i innych najpotrzebniejszych rzeczy na kilka najbliższych miesięcy. Z tych samych środków zatrudniono też rehabilitanta.

Choć mówiło się o możliwości rehabilitacji w ośrodku, bliscy muzyka, w porozumieniu z lekarzami zdecydowali, że lepszym rozwiązaniem będzie, żeby na tym etapie zapewnić mu taką opiekę w domu. - Dla osoby w jego stanie równie ważna, jak rehabilitacja, jest bliskość. Jest na takim etapie, że żeby jego stan się poprawiał, potrzebuje ciągłej obecności osób bliskich. Pokazały to już jego wcześniejsze pobyty w szpitalu, lekarz prowadzący ocenił wówczas, że bardzo źle znosi izolację – powiedziała w rozmowie z WP Teleshow Agnieszka Stawicka. Muzyk reaguje na bodźce (dotyk, słowa, informacje, obecność bliskich). - Pamiętajmy, że mózg musi być stymulowany, nie tylko ćwiczeniami, ale głosem, bodźcami emocjonalnymi. Obcy nie są w stanie tego zapewnić. Dlatego też zdecydowaliśmy, że na tyle, na ile jest to możliwe, będzie w domu, a na ile trzeba, w szpitalu. W domu ma ciągłą opiekę i bardzo dobre warunki. Rehabilitant przychodzi do niego codziennie, ćwiczy z nim i wykonuje masaże - dodała.

Udało się też nam dowiedzieć, że muzyk przebywa w szpitalu w Brześciu na kompleksowych badaniach. Dużą pomoc i zaangażowanie w tej kwestii nadeszła ze strony polskiego konsulatu w Brześciu. Jak podkreśla Agnieszka Stawicka, wsparciu Krzysztofa Rosińskiego z konsulatu udało się zapewnić artyście miejsce w placówce. Pobyt ten jest ważny ze względu na wzmocnienie organizmu muzyka i wdrożenie dodatkowego leczenia. - To placówka trudno dostępna, tamtejsza opieka jest na najwyższym poziomie. Tylko szpitale w Brześciu i Mińsku mają taką renomę – opowiada w rozmowie z nami.

d12yb33

Na dalsze informacje na temat stanu muzyka trzeba będzie jednak poczekać. - O obecnym stanie zdrowia będziemy mogli mówić w momencie, gdy porównamy je z poprzednimi wynikami badań. A nie ukrywam, że chciałabym przywieźć je też do Polski, by poprosić tutejszych ekspertów o konsultacje. Ważne jest, żeby zasięgać różnych opinii. I dopiero wtedy będziemy podejmować kolejne decyzje co do dalszego leczenia i rehabilitacji – tłumaczy w rozmowie z WP Teleshow Agnieszka Stawicka. - Proces zdrowienia jest bardzo długi, powrót do formy zajmuje miesiące, a nawet lata pracy. Pamiętajmy, że mózg cały czas musi być stymulowany, musi się zregenerować – podsumowuje.

Jak informuje z kolei prezes Polskiej Fundacji Muzycznej, Tomasz Kopeć, udało się zrealizować wszystko, co zaplanowano do tej pory, to artysta wymaga pomocy długofalowej. - Zbiórka i akcja SMS-owa cały czas trwa, bo środki być może będą potrzebne na kilka lat – tego nie da się w tej chwili przewidzieć – poinformowała Fundacja na Facebooku. W planach jest wciąż także organizacja charytatywnego koncertu na rzecz Gienka Loski. Wszelkie bieżące informacje na temat artysty, a także jak można mu pomóc, można znaleźć na profilu Fundacji na Facebooku.

d12yb33
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d12yb33