Trwa ładowanie...
14-02-2017 15:25

Nowa wersja i piękna prowadząca - dobra zmiana w "Studio Polska"? Wyniki nie pozostawiają wątpliwości

Losy "Studia Polska" po odsunięciu Macieja Pawlickiego były niepewne. Stacja nie chciała z programu rezygnować, ale widziała go w innej wersji. Jak się okazuje, zmiana prowadzących na Magdalenę Ogórek i Jacka Łęskiego była dla stacji strzałem w dziesiątkę, bo oglądalność programu wzrosła o 178 tys. widzów.

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Nowa wersja i piękna prowadząca - dobra zmiana w "Studio Polska"? Wyniki nie pozostawiają wątpliwościŹródło: AKPA
d3vpcyt
d3vpcyt

Pokazany w sobotę, 11 lutego 2017 roku odcinek programu TVP Info „Studio Polska”, w którym zadebiutowali Magdalena Ogórek i Jacek Łęski, oglądało prawie 650 tys. widzów. Dla porównania średnia oglądalność audycji w okresie od 3 września ub.r. do 28 stycznia br. wyniosła 472 tys. osób, wynika z danych Nielsen Audience Measurement.

Nowymi prowadzącymi zostali Magdalena Ogórek i Jacek Łęski (prowadzący w latach 90. „Puls dnia” w TVP, związany później m.in. z „Życiem”, „Gazetą Wyborczą”, „Rzeczpospolitą”, „Gazetą Polską” czy radiem Puls. Posadę zachowała także poprzednia gospodyni, Katarzyna Matuszewska i teraz prowadzi program na zmianę z Ogórek.

Od programu został odsunięty natomiast Maciej Pawlicki, po tym, jak w wydaniu programu z 28 stycznia podał zmyśloną informację, jakoby lider Nowoczesnej Ryszard Petru został zatrzymany pod zarzutem szpiegostwa na rzecz Rosji. Zaraz potem zaznaczył, że to nieprawda mająca pokazywać, jak rozpowszechniane są fałszywe wiadomości. Jego prowokacja została ostro skrytykowana przez Nowoczesną, a w efekcie władze TVP zdecydowały, że musi pożegnać się z programem. O sprawie pisaliśmy tutaj. Stacja jednak uznaje prawa autorskie Pawlickiego do pomysłu na program i w napisach końcowych po każdym odcinku umieszcza „autor pomysłu programu: Maciej Pawlicki”.

Tu pobierzesz za darmo aplikację Program TV:

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d3vpcyt
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3vpcyt