Trwa ładowanie...

Norweska poczta szydzi z Bożego Narodzenia. "Zróbcie to samo z Mahometem"

Miała wyjść zabawna reklama na Boże Narodzenie, a wyszło szyderstwo z wiary katolickiej. Według Poczty Norweskiej Jezus nie był synem Boga, ale… listonosza.

Norweska poczta szydzi z Bożego Narodzenia. "Zróbcie to samo z  Mahometem"Źródło: stopklatka/Youtube.com
d23hmem
d23hmem

Ostatnie tygodnie roku tradycyjnie obfitują w wysyp reklam nawiązujących tematyką do świąt Bożego Narodzenia. Nie inaczej było w przypadku Posten Norge. Norweski odpowiednik Poczty Polskiej należy do Ministerstwa Transportu i Komunikacji i ma monopol na dostarczanie niewielkich przesyłek listowych. Jak Poste Norge zachęca w telewizji do wysyłania kartek bożonarodzeniowych? Obrazoburczą reklamą uderzającą w katolicki dogmat.

Zaczyna się niepozornie. Mężczyzna w turbanie jedzie na osiołku w scenerii przypominającej starożytny Bliski Wschód. Ze sobą ma torby pełne zwojów, które wręcza kolejnym ludziom. W końcu wyciąga zwój zaadresowany do Maryi i Józefa z Nazaretu.

Po dotarciu do domu adresatów listonosz nie może oderwać wzroku od Maryi, która otwiera mu drzwi i rzuca zwykłe "cześć". To spotkanie nie kończy się jednak na krótkiej wymianie grzeczności.
Kolejną scenę otwiera napis "9 miesięcy później", gdy Maryja i Józef znajdują się w stajence razem z nowo narodzonym dzieckiem. Józef uśmiecha się do młodej mamy, która z wyraźnym grymasem spogląda na rudowłose niemowlę. "Dziwnie" podobne do listonosza, który pojawia się w ostatnim ujęciu, kiedy jedzie dumnie wyprężony na swym osiołku.

d23hmem

"Nikt nie zna się lepiej na Bożym Narodzeniu" – chwali się Poste Norge, które zbiera baty od oburzonych internautów.

Według Poczty Norweskiej Maryja miała dziecko z listonoszem stopklatka/Youtube.com
Według Poczty Norweskiej Maryja miała dziecko z listonoszem Źródło: stopklatka/Youtube.com

Pod klipem na YouTube nie brakuje negatywnych komentarzy, w których ludzie zachęcają do nakręcenia podobnej reklamy w wersji muzułmańskiej.

"Zrobicie coś podobnego o narodzinach Mahometa? Oczywiście, że nie, bo musicie pamiętać Chalie Hebdo" – napisał jeden z widzów.

d23hmem

"Słabe poczucie humoru. Czekam na oficjalne przeprosiny dla chrześcijan", "Wstyd", "Bardzo zła reklama Poczty Norweskiej, która rani wielu wierzących" – piszą komentatorzy w różnych językach.

Obejrzyj: "Klaus" - zwiastun świątecznej animacji Netfliksa

d23hmem
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d23hmem